Wpis z mikrobloga

Dzień 32 - 43:

Zacznę od dwóch pytań do Was:
1) Czy to normalne, że w drugim miesiącu kuracji izotekiem dawka to nadal 30 mg na dobę (wg mnie trochę nisko, wg dermatologa ok)?
2) Czy to normalne, że po małej poprawie (w okolicach 3 tyg. kuracji), teraz od nowa występuje pogorszenie stanu skóry?

Co do relacji: każdy dzień jest do siebie podobny, ale od kilku dni dostrzegam ponowne pogorszenie trądziku na praktycznie całej twarzy. Nadal przyjmuję dawkę 30 mg na dobę, co wiąże się z tym, że praktycznie NIE MAM żadnych negatywnych skutków ubocznych poza delikatną suchością twarzy, ust i włosów (dzięki Bogu, że na tym lista się kończy).

Nadal czekają mnie próby cierpliwości - mam wielką nadzieję, że za niedługo efekty pozytywne kuracji będą dużo większe, bo na razie są dosyć nijakie.

#izotek #tradzik #dermatologia #zdrowie #medycyna
  • 6
@maciej9991:
1) To wszystko zależy ile ważysz, jeżeli ważysz 60 kg to 30 mg jest odpowiednia dawka na początek kuracji, mam znajomych co stosowali małe dawki z racji złych wyników, mocnych skutków ubocznych lub innych chorób, tylko wtedy kuracja trwa 1-2 lata...
2) Akurat tez jestem w drugim miesiącu kuracji i mam ta sama sytuacje co ty, była poprawa i nagle po 4 tygodniach znowu pogorszenie wiec chyba to normalne ;)
@izud: dobrze to słyszeć, ważę właśnie nieco ponad 60 kg, więc pewnie lekarka wie co robi. Następną wizytę mam dopiero w okolicach Nowego Roku, więc wtedy już raczej zasugeruję większą dawkę.

mam znajomych co stosowali małe dawki z racji złych wyników, mocnych skutków ubocznych lub innych chorób, tylko wtedy kuracja trwa 1-2 lata.


Orientujesz się, czy mimo małej dawki przez 1-2 lata pozbyli się trądziku (i czy nie powrócił?
@maciej9991: nie mam trądziku. Wiadomo, że czasami jakaś minimalna dioda sie pojawi no ale nie ma cudów. I w moim przypadku przetłuszczanie twarzy w jakimś tam stopniu powróciło ale to chyba u większości osób a ja jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie.
@maciej9991: Przy wadze 60 kg według mnie optymalnie jest 40 mg na dobę. Przy 60ciu u mnie przynajmniej pojawiały się wypryski typu atopowe zapalenie skóry w różnych miejscach. Niby nic, można poradzić sobie maxicortanem bez recepty, ale wolę chyba wolniej do celu, a bezpieczniej. Tym bardziej, że większość badań na pacjentach, które czytałem wskazuje, że nie częstotliwość i dawkowanie z dnia na dzień wpływa na sukces, a dawka skumulowana kuracji w