Wpis z mikrobloga

Pojawił się post w gorących o tym, że dziewczyna po studiach pracuje 2300 netto po magisterce. Dużo osób się dziwiło, że tak mało. Prawda jest taka, że obecnie jeśli nie pracujesz fizycznie/IT (ale też nie każde)/finanse to stawki są niskie, a konkurencja i tak duża. Po kilku miesiącach szukania dostałem pracę w portalu internetowym za 2800 na rękę w wawie. Było dużo chętnych. Jednak po miesiącu wywalili pół redakcji, w tym wszystkich nowych, bo okazało się, że biznes się nie spina. Dzisiaj naprawdę jest trudno o pracę poza wyżej wymienionymi branżami. I to jest przybijające, bo nie po to robiło się magisterkę, żeby teraz nawet tych 3k netto nie zarabiać. Ktoś tu zaraz wyskoczy, że co się robiło przez studia. Pomijając to, że duża część osób głównie się uczy + czasem baluje. Od ukończenia liceum pracowałem w różnych miejscach, żeby zarobić sobie i poznać nowe środowiska. Dwa wyjazdy zagranice w ramach studiów, które pozwoliły mi podszlifować języki. I dalej pracy brak. Rynek w Polsce, jest mega trudny jeśli nie wbijesz się po znajomości/ nie masz kompetencji finansowych/IT. To tylko pokazuje jakie mamy miejsce w gospodarce Europy.
#praca #pracbaza #szukampracy
  • 160
@MPTW: Gdzie wy #!$%@? byliście, jak siedziało się jeszcze w liceum i można było wybrać takie kierunki nauczania w przyszłości jak medycyna i zostać chirurgiem, albo chociaż dentystą? Albo jak chciałeś iść w robola, to szkolenia na jakiegoś tynkarza/płytkarza, gdzie jedziesz do UK i robisz prawdziwe £?

Powiem ci gdzie - w dupie. Nie uczyliście się, nie mieliście planu na siebie, to teraz będziecie gnili za 2300PLN. XD
@Generau_Solo: Zależy gdzie trafisz. Zakłady które pracują 24 na dobę mają dyżury nocne. Ja mam wybór czy wolę 8 godzin czy dyżury po 12h.

Masz w głowie olej to idź na kolej ( ͡° ͜ʖ ͡°) to bardzo niebezpieczna praca, ale dobrze płatna i dająca mnóstwo satysfakcji
@MPTW: ja pracuję w czymś co trudno IT nazwać bo to zwykłe wsparcie klienta pod tym względem, tyle że obecnie już jestem IM. Zarobki ok. 3700 na łapę podstawy + jakieś benefity premie kwartalne i inne bajery. Ludzie przychodzący na pierwszą linię mają ok 2400 na start, wzrasta do 2800 po pół roku i do 3200-3300 jak zostaną seniorem bądź przeniosą się na inną rolę w tym teamie (np koordynator, druga
@MPTW w wawie w dużych korpo na recepcji/ jako mail boy co roznosi listy dostaniesz na start 3,5k brutto i to już masz 2,5k netto. Stażysta w takim korpo ma 20zl na godzinę brutto co a połączeniu z 26< r.ż. oraz statusem studenta daje 20 Ziko do lapy na godzinę a miesięczne wynagrodzenie rzędu 3200-3520zl a po 6-8-9msc zależnie od działu dostajesz umowę na czas nieokreślony i 4,5-5,5k na start zależnie od
@MPTW : @Reiter: no widzicie ja byłem na gowno studiach, tylko pracowałem od 21 r z + miałem płynny angielski. Na start w wieku 22 lat miałem 2500 netto, po 3 msc 2.9. Po kolejnych 6 3.7k netto. Odchodziłem po roku i proponowali 4.7 za zostanie. Po „transferze” dostałem 5.3k, a po okresie próbnym 5.7. Następnie skończyłem licencjat w trakcie pracy :) Po roku w nowej firmie dostawałem 6.3k a z
@Reiter: No nie do końca szczęście. Ok w tak szybkim czasie - udało mi sie. Ale wśród znajomych (mówię o stolicy) naprawdę fajnie się ludziom żyje i znajomi z korpo szybko proggressuja. Znam dwie osoby które dostały na start bez doświadczenia 6 brutto na uop. Różnica jest taka ze pracują one po ang. Sorry jezeli mój post zabrzmiał pejoratywnie, nie chciałem się chwalić i moje zarobki zna pewnie max 5 osób