Wpis z mikrobloga

#pc #skladak #komputer #podzespoly

Elo świry, dziś pytałem o obudowę, udało się wybrać. Teraz chciałbym zapytać o taki "rate my config". Co sądzicie o takim składaku?
Składak
Do tego dojdzie Ryzen 5900X jak już trafi na rynek. Myślę, czy by gdzieś tu nie urwać (najpewniej na SSD), żeby w 10k się zmieścic. No i ogólnie co uważacie. Płyta główna bez modułów bezprzewo. ponieważ w obecnym PCcie mam dodatkową kartę sieciową na PCI
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że zanim to ogarnę to minie miesiąc, ale jakoś tak.. wolę zacząć się już orientować.

Prosze o recenzje ;)
  • 16
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: Płyta na X570 za 900zł to szrot (ogólnie do 1k), za tyle kupisz dobrą X470. W dodatku ten gigabyte ma strasznie #!$%@? bios, ogólnie gigabyte ma #!$%@? bios. Jak chcesz dobry to masz Asus TuF czy któryś od MSI. Ale jak mówiłem w tysiącu kupisz dobrą płytę na X470.
Do tego zasilacz, jak już chcesz tyle wydać to kupisz topowy model od Seasonica - jednego z najlepszych producentów PSU na
  • Odpowiedz
Podsumowując:
1. Okej, o płycie głównej pojęcia nie miałem więc sugestii wysłucham (ważne żeby grała z nowymi prockami i grafami, słyszałem, że nie wszystkie w pełni wszystko mają)
2. Zasilacz, nie znam się na modelach, ale wolałbym zostać przy 850 w razie czego na przyszłość, OC i te sprawy, a nowe Grafy żrą (procki niby podobnie jak poprzednia generacja)
3. RAM zmienię oczywiście na 32 GB i zostaję przy 3600/CL16
4. Dysk
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: teraz tak na spokojnie w domu patrzę - na twoim miejscu zamiast 1 TB wziąłbym mniejszy NVMe na system (coś typu 256 GB) i 2xHDD 1TB w macierzy RAID0, wyjdzie taniej i większa przestrzeń na gry i projekty. Stracisz kilka sekund przy ładowaniu gry, ale zyskasz na pieniążkach. W przypadku aplikacji tego typu jak gry nie odczujesz różnicy. Poza tym jeśli SSD padnie, to na amen, a HDD często po
  • Odpowiedz
@LordRoyalshot: co do płyty osobiście zawsze używałem ASUSa, a teraz ASRocka. X570 Pro4 jest w fajnej cenie, ale ma w teorii słabsze VRMy od ASUSa. MSI podobno jest dobre ostatnio, ale jestem przewrażliwiony jak za młodości padały mi MSI jak muchy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz