Wpis z mikrobloga

@oliho: jeżeli naprawdę ma 28g/h to pewnie tak, przy ozonowaniu mieszkania weź tylko pod uwagę konieczność późniejszego wietrzenia/odczekania bo inaczej wypalisz sobie płuca bardziej niż uszkodzi je cokolwiek co ten ozon miałby usunąć. Natomiast do samochodu to już jak najbardziej
@unikalny3: na ali ma większość pozytywnych opinii.
O wietrzeniu pomieszczeń czytałem.
Tylko jeszcze sie zastanawiam jak wpływ może mieć na elektronikę w domu?
No i jak długo trzeba mieć włączony generator w pokoju np. 12m2 ,żeby wytworzony ozon zadziałał ?
@oliho:

ali ma większość pozytywnych opinii.

mało kto jest w stanie zweryfikować ilość wytwarzanego ozonu, dobre opinie na plus, ale nie dowodzą, że to ma wydajność taką jak podaje producent

O wietrzeniu pomieszczeń czytałem.

to dobrze, bo to jest ważne.

Tylko jeszcze sie zastanawiam jak wpływ może mieć na elektronikę w domu?

w stężeniach jakie są stosowane żaden albo znikomy. już prędzej na elementy gumowe i delikatne plastiki - ale to
to jest podróbka i on tyle nie generuje, ozonator, który produkuję 10g/h kosztuje 10tysiecy.


@LuckyGuy: może i generuje w dniu zakupu, dochodzi jeszcze trwałość. Jak przyoszczędzili na drutach/elektrodach (a przyoszczędzili) to wydajność gównianego generatora po prostu dość szybko spadnie.
a jaki masz cel ozonowania?


@unikalny3: mieszkanie w starej kamienicy. Zaczynam remont i czytałem ,że ozonowanie usuwa brzydkie zapachy , stęchlizne itp. a w przyszłości co jakieś czas (3-4 miesiące) chciałbym zabieg ponawiać aby smród nie wrócił .
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwek2k: jak bardzo niszczy ze trzeba się tym przejmować?
Od 3lat praktycznie co 2 tygodnie ozonuje auto przez 30min i nic mi się nie dzieje z plastikami i gumami..
Zaczynam remont i czytałem ,że ozonowanie usuwa brzydkie zapachy


@oliho: jak możesz przedłużyć remont o parę dni to spryskaj ściany roztworem podchlorynu sodu, albo jakimś gotowym preparatem do tego celu. Dużo skuteczniej zadziała niż ozonowanie. Przedłuży remont o czas schnięcia po spryskaniu