Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmmmmmmmmmmmmm: a jak z nią mieszkam? Ona będzie miała koniec kwarantanny a ja nadal w domu?

@Konurbacja:

@DevSwift: właśnie tak. Moja izolacja jako osoby chorej skończyła się w zeszłym tygodniu, natomiast moja rodzina od pierwszego dnia mojego "ozdrowienia" dostała kwarantannę "na siebie" - 10 dni. Możliwe jest jej skrócenie bodajże do 7, ale trzeba zrobić samemu test - wtedy sanepid coś takiego zatwierdza. Tak przynajmniej wyglądało to w przypadku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmmmmmmmmmmmmm: teraz już nie robi się ponownych testów. Miałeś wynik dodatni to masz izolację. Jeśli jesteś objawowy to 13 dni, jeśli bezobjawowy to 10 dni. Po tym czasie lekarz telefonicznie (no bo jak inaczej w dzisiejszych czasach) orzeka czy jesteś zdrowy i wyznacza ostatni dzień Twojej izolacji. Następnie Twoje L4 się kończy, a domownicy dostają nową lub jak kto woli przedłużoną kwarantannę z Sanepidu (mogłem zarazić ich ostatniego dnia choroby i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DevSwift: tylko, że teraz nie robi się ponownych testów. W Sanepidzie powiedzieli mi, że moja rodzina może skrócić swoją kwarantannę w momencie jeśli wykona test po jej 7 dniach i wyjdzie negatywny, co tak naprawdę dawałoby jej skrócenie z 10 do 8 dni za kwotę 500 zł/os. (kwota zamówienia prywatnego wymzobusu) no, bo przecież jesteś na kwarantannie i nie możesz się ruszać z domu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konurbacja: a nie jest tak że 24h po teście z wynikiem negatywnym jest już się wolnym? Ciekawe czy sanepid respektuje testy wykonane prywatnie

@DevSwift: oczywiście, że respektuje. Mało tego laboratorium, w którym robisz prywatne testy samo zgłasza Cię do Sanepidu w przypadku wyniku dodatniego. Przynajmniej ja tak miałem. To jest ta sama firma tylko albo masz skierowanie z NFZ albo wystawiają Ci fakturę
@Konurbacja: zastanawia mnie kwestia dlaczego test dopiero po 7 dniach kwarantanny. Nie ma możliwości zrobić takiego testu w każdym momencie kwarantanny i w przypadku wyniku negatywnego być wolnym po 24h?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Konurbacja: zastanawia mnie kwestia dlaczego test dopiero po 7 dniach kwarantanny. Nie ma możliwości zrobić takiego testu w każdym momencie kwarantanny i w przypadku wyniku negatywnego być wolnym po 24h?

@DevSwift: to jest 7 dzień kwarantanny domownika (czytaj test według Sanepidu wiarygodny jest dopiero po 7 dniach od ostatniego możliwego zarażenia - czyli ostatniego dnia izolacji osoby zakażonej). Pisałem o tym wyżej