Wpis z mikrobloga

  • 292
Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów małych psów towarzyskich. Może to jest problem? Może gdyby literalnie i łopatologicznie podawano czym się różni "agresywność" u Pitbulla a czym u Yorka to choć 5% rodzin mniej by kupowało takie psy. Co myślicie?
#polska #psy #wikipedia #madki #rakcontent #zwierzeta #zwierzaczki #natura #prawo
Milanello - Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów...

źródło: comment_1602916662277rIZt2fwmVbgJb36vCa6.jpg

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
właściciele psów zawsze będą stawiali wyżej dobra zabawę swojego pieska niż bezpieczeństwo i komfort ludzi wokół.


@kanciak12: dokładnie to. Jestem psiarzem i ogólnie kocham zwierzęta, ale rozumiem, że każda większa rasa może budzić niepokój i dlatego właściciele wszystkiego większego niż beagle powinni mieć świadomość tego, że to w ich gestii jest zapewnić innym komfort psychiczny.

Nie interesuje mnie to, że wasz pitbull śpi z waszymi dziećmi, a wasz rottweiler bawi się
  • Odpowiedz
  • 3
@aegypius od kaganca ja jednak wolalabym zeby pies byl zawsze na porzadnej smyczy (nie sznurek i nie flexi) . Kaganiec nie uchroni Cie przed atakiem (widzialam ONki ktore po prostu uderzaja tym kagancem ofiarę). Mnie nie interesuje czy pies wazy 5kg czy 50kg - smycz musi być.
  • Odpowiedz
@Zielony34: bo w niewprawnych rękach to są psy mordercy - weź się ogarnij bo chyba trochę zaślepiony jesteś xD w życiu nie słyszałem żeby mops zagryzł dziecko, a w ciągu ostatniego roku pitbullopodobne tylko w moim mieście dokonały kilku pogryzień
  • Odpowiedz
@Milanello: Z tym ze to co piszą na wiki i innych stronach opisujących zachowania danych ras jest w pełni prawdziwe problem jest nie w psach tylko we właścicielach którzy albo nie wychowują psa w ogóle albo wychowują go na agresywnego. Poza kilkoma konkretnymi rasami każdego psa możesz wyszkolić na mordercę albo przytulankę
  • Odpowiedz
@Milanello: miałam krzyżówkę ttb i jest to jeden z najbardziej żałosnych psów, „płacze” jak nie ma nikogo w domu, jak nie chcesz rzucić piłki, jak masz na kolanach innego psa albo laptopa.

Psy są tym czym je formujemy, w zasadzie każde zwierze, czy to kot, czy papuga. Rasa tylko determinuje jak łatwo można coś #!$%@?. Masz np słodkie beagle czy spaniele które maja czesto problemy behawioralne wynikające ze specyfiki rasy bądź
  • Odpowiedz
Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów małych psów towarzyskich. Może to jest problem?


@Milanello: problemem są organizacje kynologiczne zrzeszające hodowców ras psich których użytkowość skończyła w chwili gdy walki stały się nielegalne. Niestety wszystko kręci się wokół kasy. A popyt wśród patoli na takie psy (rasowe i nierasowe) pozwala zarobić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@powaznyczlowiek: 12 lat mam pod swoim dachem TTB. Sam się ogarnij. Gówno mnie obchodzi, jakie patusy w twoim mieście biorą te psy. #!$%@?, jak jeden z tych "znawców" wykopowych. To jak powiedzieć że marka samochodów X zabija, a nie kierowca.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Milanello:

Na wikipedii opis Amstaffów czy Pitbulli nie różni się znacznie od opisów małych psów towarzyskich.

A czym ma się różnić? Wiadomo nie od dzisiaj, że najbardziej agresywne są te małe #!$%@?, co obszczekują wszystko, co ruchome. Powinno być napisane

uwaga, pies jest duży i silny, więc jego atak nie kończy się poszarpaną nogawką

?
  • Odpowiedz
@Zielony34: jakiego zdania - że co chwilę się pojawiają informacje o pogryzieniach przez pitbulle, za to nie ma praktycznie informacji o pogryzieniach przez mopsy i jamniki? To wrzuć kilka czy kilkanaście takich newsów z ostatniego roku, przyznam ci rację i możemy zakończyć dyskusję
  • Odpowiedz