Wpis z mikrobloga

Czy projekt java8/spring/hibernate/javascript/mysql na ubuntu i dockerze, polegajacy na managowaniu danych o samochodach(marka model itp., naprawy samochodow + mozliwosc wrzucenia faktur) i na wykorzystaniu gpsow w samochodach (2 rozne uzadzenia), zbieraniu danych lokalizacji i rysowanie ich na mapach googla + jakies ciekawa prezentacja danych np podzial kolorami na trasy, adres poczatku i konca itp, to dobry projekt do potrfolio na juniora? Koronawirus mocno zmniejszył liczbe ofert i zastanawiam się czy to wystarczy, czy kminic cos jeszcze do tego.

#java #programowanie
  • 31
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf moje wymagania spełnia. Planuje to w najblizszym czasie uruchomic u mnie w firmie i z 20 samochodów codziennie bedzie wypadało z 30k recordow, wtedy zobacze jaki bedzie to mialo impact.
  • Odpowiedz
bedzie slaba wydajność wraz z przyrostem danych?


@tomex1717: słaba? Dobijesz do kilku mln i zrobi się tragedia, poza tym taka baza musiałaby mieć przemyślaną strukturę i sporo indeksów aby zapytania nie były ślamazarne, co znacząco podwyższy ilość zajmowanej powierzchni. Żeby to miało prawo działać dobrze to byś musiał archiwizować stare dane do innych tabel.
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf chce to podzielić na tabele, tj. kazdy samochod by mial swoja tabelę z raportami z gpsow. Czyli dla jednego samochodu bedzie wpadalo 1,5k na dzien. Pol miliona recordow bede mial w rok moze, a i tak planuje cronem czyscic dane starsze np niz 3 miechy. Jak narazie mam 100k recordow w jednej tabeli i nie widze problemów z wydajnością. Niemniej, dzięki za rady, tak jak mówiłem, zobacze jak to bedzie smigalo
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf co do projektu to spoko? Probelem jest ze nie testuje tego (tylko manualnie), a wiem ze testy raczej sa wymagane. Do tego zastanawiam sie nad jenkinsem do ci/cd, ale nie wiem czy jest to konieczne do pierwszej fuchy w zyciu.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
zła stronę.

@rekoj mozesz rozwinąć?
@tomex1717: tak monolit to chyba największy problem, drugia to mapka spoko ale nikomu to nie potrzebne i java 8 tak na szybko

I jak nie jesteś fulkstsckiem to ja bym sobie odpuścił front, który będzie wyglądał tak se a skupił się na o testowaniu wszystkiego
  • Odpowiedz
@brakloginuf co do projektu to spoko? Probelem jest ze nie testuje tego (tylko manualnie), a wiem ze testy raczej sa wymagane. Do tego zastanawiam sie nad jenkinsem do ci/cd, ale nie wiem czy jest to konieczne do pierwszej fuchy w zyciu.


@tomex1717: ja nie programuję w Javie, więc tutaj niestety nie pomogę. A ten frontend w czym robisz? Przecież nie w czystym JS ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf front to glownie css html, ale pare rzeczy chce wykorzystać z jquery(datepickera juz mam, chce jeszcze autocomplete i cos tam jescze). Ogólnie to ta appka ma miec prosty interfejs i spelniac określana fukcje u mnie w firmie.
  • Odpowiedz
Do tego zastanawiam sie nad jenkinsem do ci/cd, ale nie wiem czy jest to konieczne do pierwszej fuchy w zyciu.


@tomex1717: daj se spokój nikt cie nie dopuści do tego w pracy jako juniorka bez expa XD

no i jeśli wpadłeś na pomysł że java jest fajna i szybka praca to nie XD obecnie chyba jest największy przesyt w tym języku już lepiej iść w c#
  • Odpowiedz
front to glownie css html, ale pare rzeczy chce wykorzystać z jquery


@tomex1717: nie nie nie

już lepiej weź się za naukę vue, myślę że prostszy niż angular a tak samo użyteczny. W jquery w kolko to samo trzeba klepac, a jakis frontendowy framework zrobi to za Ciebie z automatu. W dodatku latwo bedziesz mogl w jsonie sobie dane wystawiac do generowania contentu.
  • Odpowiedz
  • 0
@rekoj kierunku nie zmienie bo poświęciłem za duzo czasu na to, a dodatkowo lubie jave. Nigdy nie napisalem ze oczekuję szybko znaleźć pracę. Bede sie uczyl dopóki osiagne poziom na juniora.
  • Odpowiedz
  • 0
@brakloginuf poczytam i się zastanowię. Tak jak napisalem wcześniej moj interfejs ma byc prosty, nie potrzebuje żadnych czarow. Pewnie vue jest bardziej pożądane, wiec niczego nie odrzucam na tą chwile, a uczyc się chcę nieustannie.
  • Odpowiedz