Wpis z mikrobloga

Oświadczenie dla wszystkich piszących do mnie fanów strumyków, których głównymi bohaterami byli p0licjanci z Bemowa i kościół przy ulicy Bolkowskiej w Warszawie:

Przeprowadziłem się

Przykro mi, ale ten kątęt już nie #wruci

Pamiętajcie, że zawsze macie prawo nagrywać praktycznie kogo i gdzie chcecie o ile nie upubliczniacie niczyjego wizerunku. Zawsze na swoje potrzeby nagrywajcie podejmowaną wobec Was lub zgłoszoną przez Was interwencję. W razie mandatu za głupoty jak np. za brak maseczki rozmawiajcie z psami spokojnie i nie dawajcie się wyprowadzić z równowagi ani zastraszyć i wymagajcie podstaw PRAWNYCH podejmowanych wobec Was interwencji. Bez podania takiej podstawy nie musicie im nawet się przedstawiać.

#wojnykoronawirusowe #koronawirus
  • 1
Poniżej jedna z najlepszych form obrony przed bezprawnym legitymowaniem na widzimisię policji, nagmninnym w ostatnim roku:

Wyrok w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej. Sąd Najwyższy w składzie: Andrzej Siuchniński, Józef Szewczyk, Dorota Rysińska.
W doktrynie prawa wykroczeń prezentowane są poglądy, że w przypadku w którym funkcjonariusz organu państwowego upoważnionego do legitymowania żąda podania danych osobowych w sytuacji, gdy nie ma do tego podstawy prawnej, obywatel może odmówić podania danych osobowych bez konsekwencji prawnych.

Art