Wpis z mikrobloga

Aloes. Taka plama się zrobiła. Wcześniej była ciemna. To jakaś choroba/grzyb czy raczej regeneracja? Liść jest też złamany a plama jest tylko w tym jednym miejscu. Usuwać liść? Zostawić i odzyje?
Trochę przeżył przy przeprowadzce. Muszę go przesadzić bo wyszedł z ziemi. Dodatkowo teściowa mi go przelała.
#aloes #kwiaty #ogrodnictwo #ogrod
stowarzyszenie_przebudzeni - Aloes. Taka plama się zrobiła. Wcześniej była ciemna. To...

źródło: comment_1603030441MlHZoAOGYd3WlRQkNy0oqT.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@magnes125 nie. Ten w zasadzie wygrzebał się z ziemi i i tak go muszę poprawic więc żeby ciągle go nie ruszać myślałem żeby kupić jutro donice i ziemię i dopiero porządnie się za to wziąć. Jak widać są też dwa małe w tej samej donicy. To bym je włożył w osobne mniejsze.
Przy okazji... To oszxzedze sobie google :) ziemię jakaś specjalna pod kaktusy brać? Nie wiem w jakiej on teraz siedzi.
  • Odpowiedz
@stowarzyszenie_przebudzeni: Jak się boisz o stabilność, to kup mu glinianą donicę. Kosztuje grosze, a masz mniejszą szansę, że się wywróci. Możesz kupić podłoże do sukulentów albo zmieszaj uniwersalną ze żwirkiem bądź perlitem, żeby tam woda nie stała.
  • Odpowiedz
@magnes125: no ja się sugeruje tym jak uprawiałem pewne rośliny i w donicach 15 l ich kondycja wraz z wzrostem była coraz gorsza, kiedy przesadzałem do większych to rosły większe i dawały lepsze plony

Więcej miejsca na rozrost więcej minerałów itp
  • Odpowiedz