Wpis z mikrobloga

Szukam ciekawej strategii. Najlepiej w klimacie starożytności. Niestety laptop i zintegrowana karta graficzna.
Grałem w mnóstwo gier, nie dam rady wymienić wszystkich, ale w skrócie:

Seria Total War, Heroes of Might & Magic III i inne, Desperados: Wanted Dead or Alive (mogą być też takie klimaty) - trójka ograna, Civilization od II do VI, Commandos był, Disciples, Kozacy, gry od Paradoxu ck2, hoi4, eu4 i wcześniejsze, nawet był Europa Universalis: Rome, Faraon, Black & White 1 i 2, Twierdza, Age of Empires - wszystkie.

Przestaje wymieniać częściami, bo wszystko z serii praktycznie ogrywałem zawsze, Settlers, Anno, Zoo Tycon, Banished, Factorio, Tropico, Prison Architect, Project Hospital, Sim City, City, City Skylines, Workers & Resources: Soviet Republic, Zeus Pan Olimpu + Posejdon, Kleopatra, Tzar, Port Royale, Imperatora od Paradoxu próbowałem, ale niestety ścina,
Company of Heroes i inne podobne.

Ciężko wymienić, mnóstwo tytułów nie pamiętam. Musiałbym siedzieć i myśleć z godzinę. Ze znanych tytułów nie ma praktycznie nic co mnie zaskoczy.

Przeglądarkowe też ogrywałem... od OGame, Ikariam, Plemiona, coś o wampirach, gladiatorze w Rzymie, było coś o mafii, The West itp. Zaczynam poważanie myśleć nad zakupem komputera, bo grafika mnie blokuje.

#gry
  • 31
@PdG_PL: Gram od lat 90 ( ͡° ͜ʖ ͡°).

@neqe: Ograne, zna jak własne mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Suden Strike


@Arsenic: Wygląda ciekawie. W resztę grałem lub nie mój klimat. Teraz na dysku leży mi Men of War - Assault Squad 2, zagrałem x misji i się wypaliłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reiter: a to może się poradzę, bo robiłem ostatnio przegląd gier strategicznych w okresie 2 wojny światowej, które mnie ominęły. Z trójki
- codename panzers
- soldiers - heroes of ww2
- men of war

którą polecasz i dlaczego?
@Reiter: Dużo masz ograne, więc raczej nic "starożytnego" nie polecę, ale...

Może Endless Legend (taka cywilizacja, tylko science fantasy i imo bardziej rozbudowana niż Civ V/VI; walka jest dziwna, ale trąci trochę hiroskami, każdą frakcją gra się "co najmniej trochę" inaczej, a jest ich kilkanaście) i ew. Endless Space (w to akurat nie grałem)? Tylko chyba jakaś karta graficzna do tego by Ci się przydała.

Ew. Warlock: Master of the Arcane,
@PdG_PL: Men of War - Assault Squad 2.
Jest ciekawa, dużo jednostek, możliwości, możesz sterować nawet pojedynczym żołnierzem, decydować kiedy ma rzucić granat itp. Mnóstwo broni, pojazdów, sam często decydujesz co chcesz dostać jako wsparcie. Można naprawiać przedmioty np. wróg może uszkodzić Ci czołg i nie jest on sprawny, nie możesz się poruszać nim, ale możesz np strzelać, jeżeli masz odpowiednie rzeczy, to możesz go naprawić i jedziesz dalej. Fajną opcją
@PdG_PL: Grałem w coś (nie pamiętam tytułu) podobnego, ale mniej rozbudowanego. Niestety przestałem, bo mi przycinało (grafika). Było dobre, bo ładnie wyglądało, musiałbyś poszukać. Na jakimś forum ktoś polecał coś lepszego od: Company of Heroes 2 i z opisu wynikał na jeszcze lepsze, ale nie pamiętam tytułu.