Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #przepisydrogowe #motoryzacja

Mirki mam pytanie odnośnie prawa drogowego:

Jeśli dojeżdżam do skrzyżowania z zamiarem skrętu w prawo i mam zieloną strzałke. Ale aby mieć dobrą widoczność przejeżdżam za nią i tam dopiero sie zatrzymuję przy krawędzi gdzie przepuszczam inne auta jadące na zielonym, to czy mogę skręcić w prawo jeśli już nie widzę strzałki? A co jeśli już się nie świeci w chwili kiedy skręcam? Jak to jest?
  • 11
  • Odpowiedz
  • 114
@Chicane bezwzględnie zatrzymujesz się przed sygnalizatorem, ruszasz i kolejny raz jak jest potrzeba zatrzymujesz się przy krawędzi. Jeżeli wtedy zgaśnie, trudno Ty już jesteś na skrzyżowaniu
  • Odpowiedz
@Chicane: jesli masz pasy, to pierwszy stop przed pasami. Potem drugi stop przed krzyzujaca sie droga (jesli brak widocznosci kub ruch, ktory masz obowiazek przepuscic). Jak skrecasz, to jestes za sygnalizatorem i nie widzisz, ze strzalka zgasla. Poprawcie, jesli sie myle..
  • Odpowiedz
@Chicane: Jajebe mirku... podjezdzasz do szczałki, zatrzymujesz sie, jesli masz widoczność i mozesz przejechac to cisniesz, jesli nie to podjezdzasz do takiego miejsca by widziec i wtedy jedziesz dalej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Chicane: Robisz tak:
- bezwzględnie zatrzymujesz się przed sygnalizatorem, nawet jeśli świeci się zielona strzałka
- jeśli możesz jechać to jedziesz aż do skrzyżowania
- jeśli jadą samochody to czekasz
- wysiadasz szybko z samochodu i idziesz zobaczyć czy strzałka się dalej świeci
- jeśli tak, to wracasz szybko do auta i jedziesz dalej, tylko szybko
  • Odpowiedz
i idziesz zobaczyć czy strzałka się dalej świeci

- jeśli tak, to wracasz szybko do auta i jedziesz dalej, tylko szybko


@rysio_lubicz: No dobra, ale jak zgasła, gdy wracał? Przed ruszeniem koniecznie musi jeszcze raz wyjść i zobaczyć czy się świeci i powtarzać aż będzie zielone... ale czy zdąży na zielonym?

Ew. może przeczytać przepis rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów

Sygnał ten zezwala na ruch w najbliższą drogę na skrzyżowaniu
  • Odpowiedz