Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, co musza mieć (jak być sterowane) rolety zewnętrze elektryczne w mieszkaniu abym mógł zastosować później jakis chiński smart przełącznik przy budowie #smarthome. I żeby komunikował mi się z bramką. Chciałbym postawic smarthome na #homebridge #homeassistant #homekit. Chodzi mi później o tworzenie scen jak „kino” gdzie rolety będą się zamykały czy „dobranoc” chętnie przyjmę wszystkie wskazówki #diy
Storczycki - Mireczki kochane, co musza mieć (jak być sterowane) rolety zewnętrze ele...

źródło: comment_1603348585lqBgyDXzeqIiTzFErOkqMV.jpg

Pobierz
  • 5
@JcL: Czyli homebdrige na raspberry i wszystko co mnie będzie interesowało jako plugin. Głównie xiaomi bo fajne ma te rzeczy, głowice na grzejniki (jeszcze nie wiem co i jak) i właśnie problem z tymi roletami. Nie zamierzam robić w mieszkaniu jakiegoś turbo pro smarta, będę się budował to to przemyśle

@Nowa_Zielonka_: nie rozkminial rolet
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Storczycki: ja mam silniki do rolet i do tego proste włączniki do rolet z możliwością połączenia się z systemem ewelink sonoff. Działa to fajnie z homeassistant po lan więc nawet nie używam chińskiego serwera.

Jeśli chodzi o głowice to tutaj dużo osób ma problem ale najlepsze aktualnie będzie coś na zigbee i integracja z tuya