Wpis z mikrobloga

Poniekąd bawi mnie ta sytuacja. Gospodarka w totalnej ruinie, dług publiczny, który w przyszłym roku ma przekroczyć 1,5 bln złotych, najwyższy od blisko 10 lat poziom inflacji, żywność i energia najdroższe od lat, dymanie KAŻDEGO Polaka w wieku produkcyjnym, dymanie przedsiębiorców i rolników, państwo dobrobytu - finansowanie alkusów, patusów i emerytów - czytaj Polska ma największy socjal w UE po Słowenii, państwo emerytów, bo to jedno z najszybciej starzejących się państw w Europie, wirus który spowoduje taką recesję gospodarczą, że Polska cofnie się co najmniej do roku 2004 i momentu wejścia do UE, prognozy na PKB Polski najniższe od 30 lat, dziura budżetowa taka, że jak to jebnie to już się nie podniesiemy, złotówka tak słaba jak Najman w walce z Pudzianem - to wszystko zaraz sprawi, że dojdzie do rekordów jeśli chodzi o bezrobocie, bankructwo i upadek gospodarki, za co odpowiada obecny rząd i partia Prawo i Sprawiedliwość, którą durni Polacy wybierają, bo jak to Polacy - lubią być dymani. I to wszystko, jak do tej pory nie sprawiło że młodzi Polacy wyszliby na ulicę protestować jak to robią dziś. Polacy wychodzą bo zakazują skrobanki, młode kobiety walczą o swoje ciała, ale już to że pracują za 2-3k miesięcznie, która to śmieszna pensja przy cenach żywności w sklepach to jakiś ponury żart i w państwach za naszą zachodnią granicą ludzie siedzący na dupach w domu mają bardziej godne życie, niż Polak pracujący 160h miesięcznie. Nie, to nie było tak ważne, no bo co to jest ekonomia, to już trzeba wiedzieć co to inflacja, co to PKB, co to dziura budżetowa. ALE ABORCJA! To jedno słowo jest jak czerwona płachta na Polaka. Powiem tak - tylko śmiać mi się chce, bo już nawet nie płakać.

#protest #aborcja #pis #bekazpisu
  • 24
@frikuu Weź odłóż Wyborczą, albo czytaj połowę XD

1. Gospodarka w ruinie? Stary, jestem ciekaw co myślisz o naszej gospodarce sprzed 10 lat.
2. Najwyższy socjal? Powiedz, gdzie mam się zgłosić po darmowe mieszkanie, tak jak w UK, Niemczech czy w Szwecji.
3. Żywność i energia będą tylko drożeć. Niezależnie od rządów.
4. Inflacja jest podobna w całym regionie. Tez ma #!$%@? wspólnego z rządem.
5. Słaba złotówka to też brednia. Zresztą,
@AgLagylak: w żadnym z tych krajów nikt nie dostaje mieszkania za darmo. Mówisz typie o mieszkaniach komunalnych które są też w pl. Tylko że na zachodzie jest szansa dostać takie mieszkanie, a dla polaka robaka brakuje bo u nas nic nie działa. Co do pozytywnych skutków inflacji i drożyzny nie no zajebiście że za podstawowe zakupy typu mleko, chleb, masło itp bulisz 50 zł. Resztę sobie daruję.
@AgLagylak: gdzie napisałem o spadku wartosci waluty? Odniosłem się do inflacji i zjawiska wzrostu cen podstawowych produktów. Weź wróć do gimnazjum poćwicz czytanie ze zrozumieniem
@R187: Dokładnie, ale niestety nie zmienimy tego liczenia głosów zastępując ją metodami, które lepiej oddają proporcjonalność z prostego powodu. Metoda Saint-Lage promuje mniejsze partie kosztem tych większych.

A która partia by nie rządziła, to nie ma opcji, aby sobie samej odbierała głosy.
A która partia by nie rządziła, to nie ma opcji, aby sobie samej odbierała głosy.


@NuncjuszPapieski: W 2001 roku zmienili ordynację bo sondaże dawały zwycięstwo przeciwnikom wtedy rządzącego ugrupowania i chcieli by tamci dostali mniej mandatów i faktycznie dostali mniej.
@AgLagylak Ale #!$%@? kocopoly. Mamy największy socjal w stosunku do PKB, nikt tyle nie wydaje. Energia będzie drożeć przez te bandę debili co nic nie zrobili w związku z modernizacją energetyki w Polsce. Dali jeszcze więcej kasy górnikiom. Inflacja u nas jest najwyższa. Słaba złotówka to eksport taniej #!$%@? siły roboczej imbecylu. Wszytko potem musimy importować już dużo drożej