Wpis z mikrobloga

Jak wydoić rolnika? To bardzo proste wystarczy spojrzeć na rynek paszy Rzepak na skupie kosztuje ok 1100zł za tone a pasza która powstała z śruty rzepakowej ( de facto odpadków które poszłyby do utylizacji które powstają podczas wyciskania oleju z rzepaku kosztuje coś koło 1000zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rolnik sprzedaje dobrej jakości produkt za grosze a potem kupuje odpadki z tego produktu za praktycznie tą sama cene ,błędne koło . Podobnie jest z zbożami gdzie otręby ( takie sprasowane resztki po zbożu )normalnie trafiałyby do spalenia ale ktoś wyczuł biznes i sprzedaje prasowane granulki z resztek drożej niż sama pszenice jest warta ba skupie
#rolnictwo #biznes #januszebiznesu #wolnyrynek ##!$%@? #heheszki
  • 9
@tomy86: Ja sam rzepaku nie sieje ale wiem jak to wygląda ( znajomi już sieją) i że te informacje na necie są zawsze zawyżane .. W tym roku mieliśmy idealne warunki jeśli chodzi o zboża i inne rośliny i ludzie nie posprzedawali płodów rolnych tamtego roku bo skupy były zapchane a co dopiero w tym roku , więc logiczne jest to że cena jest mniejsza
@tomy86: No właśnie nie , i co jest absurdalnego w tym co pisze ? Przecież każdy wie że na skupach w tym roku są śmieszne ceny ( pod warunkiem że ktoś kupi zboże) Z bydłem jest podobnie już nikt nie kupuje cielaków lub byczków 240kg, chcą tylko dorosłe sztuki i to najlepiej mięsne ,krowiarze mają z tym problemy bo upaść hfa to nie łatwo a i potem cena też śmieszna .