Wpis z mikrobloga

Mireczki, podpowie ktoś jakie małe audio z łącznością bezprzewodową kupić do pokoju 25 m^2? Cena 1000-1500 CBL.
Nie jestem melomanem podziwiającym głębie sceny po wygrzaniu nowego wzmacniacza ze specjalnymi kablami pociągniętymi bezpośrednio z elektrowni. Jakość głośników z telewizora mnie nie przeraża, ale nie mam Smart TV. Bez sensu kupować nowy telewizor, bo i tak go praktycznie nie używam, ale irytuje mnie fakt konieczności odpalania tv i xboxa, żeby posłuchać muzyki ze Spotify, stąd pomysł na soundbar.
Co myślicie o Yamaha YAS-306? Za przemawiają ładne wzornictwo, dedykowana aplikacja na telefon no i chyba dobra marka. Myślałem, żeby wyrwać ją na Black Friday w okolicach 1200 zł. Macie jakieś inne propozycje?

#soundbar #audio #kinodomowe #rtv
  • 5
@NPC_358034: W sumie to mnie zainteresowałeś, dziękuję :). Tak patrzę na Edifier R2750DB i w sumie spełniają to co bym chciał w rozsądnych pieniądzach. Tylko czy takie kolumny nadają się do oglądania filmów, co w sumie raz na jakiś czas będzie miało miejsce, czy można je stawiać na jakichś wiszących pólkach pic rel (nie będą się przenosić jakiś drgania czy inne audiovoodoo złe czynniki?), no i czy przy takich #!$%@? postawionych
Pobierz zychu142 - @NPC_358034: W sumie to mnie zainteresowałeś, dziękuję :). Tak patrzę na E...
źródło: comment_1603646018eaHloS5eeVfouWIY050upb.jpg
@zychu142: Ze względu na to jak rozchodzi się dźwięk to nie jest dobrze stawiać jakiegokolwiek głośnika przy ścianie, niezależnie czy to soundbar czy kolumna (do uszu może z opóźnieniem docierać dźwięk odbity). Drganiami się nie przejmuj, parę kawałków silikonowej taśmy wystarczy żeby nie terkotały o półkę jak bas podkręcisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie bardzo rozumiem dlaczego nie miałyby się nadawać do filmów. Głośnik jak każdy inny,
@NPC_358034: Kurde, no soundbary reklamują jako idealne do wieszania pod telewizorem. Wszędzie oszukujo ( ͠° °).
Co do komputerowych satelit 5.1, to miałem za małolata Logitech X530 ustawione na biurku i byłem zadowolony, czyli nie jestem nawet średnio wymagającym użytkownikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Oddzielny subwoofer raczej zbędny, gdy chcę poczuć wnętrzności to jadę na koncert/festiwal, choć no akurat nie w
@zychu142: soundbary to właśnie poziom takich logitechów. A nawet może gorzej, bo logitechy mają (mały ale jest) subwoofer w zestawie.

Jeżeli ten model wygląda zbyt masywnie, poszukaj innego. Fenda i edifier mają ich sporo a obie marki są solidne. Może nie poziom dedykowanych kolumn pasywnych ze wzmacniaczem ale still

link tu masz jeszcze listę polecanych z reddita, masz wyszczególnione modele z BT, obejrzyj, może któryś się bardziej spodoba