Wpis z mikrobloga

Beda pracujacym mlodym chlopakiem, ktory jedynie oczekuje przejrzystych podatkow, przestrzegania prawa i neutralnosci swiatopogladowej jestes w totalnej dupie. Nie nalezac do prawkaow,lewakow,katoli,kiboli,nacjonalistow itd nie jestes reprezentowany przez zadna partie. Przy calej mojej nienawisci do pisu nawet nie ludze sie sie ze gdyby udalo odsunac sie ich od wladzy to bedzie duzo lepiej.... I to jest #!$%@? straszne ( _)
#protest
  • 52
@cyjannn: masz obecnie partie która jest pośrodku, i według mnie to jedyny lider opozycji. PSL i Kosiniak. Partia centrum, czyli obecnie najbardziej na prawo bo przez PiS każdy ma lewicowy program
Ale to PSL który ma opinie że niby dogada się z każdym, by tylko by c przy władzy
neutralnosci swiatopogladowej


@cyjannn: Neutralność światopoglądowa to jest złudna idea - nie ma czegoś takiego. Można sobie wmawiać, uzasadniać to na różne sposoby, no ale niestety nie żyjemy w świecie, w którym każdy może się wycofać do swoich prywatnych 4 ścian i robić, co chce. W efekcie jeśli ktoś uznaje, że jest za neutralnością światopoglądową, to de facto jest za utrzymaniem status quo - a to przecież jest zawsze efektem działania i
@cyjannn Ja te protesty wspieram itd. ale wiem o co ci chodzi, w Polsce nie ma żadnej realnej opozycji politycznej, nie ma żadnej alternatywy, na którą można zagłosować, żadnych dobrych liderów, żadnych dobrych polityków. To święta prawda, że trzeba odsunąć PiS od władzy ale nie widać kto miałby dalej pokierować krajem. Same szury albo mizerni politycy i karierowicze.
@cyjannn: bardziej bym szedł w kierunku emocji - ludzie w Polsce (z resztą nie tylko) nie potrafią podejmować decyzji na chłodno. Muszą być emocje. Podatki nie wzbudzają emocji u przeciętnego zjadacza chleba. Dobrze to widać na przykładzie Gwiazdowskiego, a i Korwin miał mniejsze poparcie, zanim wszedł w koalicję z narodowcami, którzy bazują bardzo na emocjach i dopiero wtedy wszedł do Sejmu.