Wpis z mikrobloga

#protest #polska

Prawo którego istnienie potwierdził TK zostało uchwalone w 1993 roku.


Od tamtego czasu nie było problemu? Ciąże z gwałtu bywały usuwane zwyczajnie tabletką, nie ma potrzeby stosowania aborcji z interwencją lekarza. Natomiast płody które były uszkodzone, również w myśl tego prawa były usuwane.
O #!$%@? więc wam chodzi?
Chcecie aborcji na życzenie? Ot, bo mamusi się w piątym miesiącu odwidziało? No co by nie było jest to już inny człowiek i nie ma opcji by go uśmiercać - sorry.
A powtarzam, aborcja płodów uszkodzonych miała cały czas miejsce.
  • 136
  • Odpowiedz
Ale posłuchajcie co mówi Kaczyński. Przecież on to właśnie powiedział.


@defoxe: Ale co powiedział?
Powiedział ze TK wydał wyrok w sprawie zgodności zapisu ustawy z konstytucją.

wyrok brzmi - artykul ustawy jest niezgodny z konstytucją. Usuwanie płodów uszkodzonych jest ZAKAZANE.
  • Odpowiedz
a teraz debilu


@Vincenzo: no i po co od debili? Prostaku...

@graf_zero: @alteron: Dzięki za link.

o r z e k a:

Art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz. U. Nr 17, poz. 78, z 1995 r. Nr 66, poz. 334, z 1996 r. Nr 139, poz. 646, z 1997 r.
  • Odpowiedz
Prawo którego istnienie potwierdził TK zostało uchwalone w 1993 roku.


@defoxe: Co? trybunał konstytucyjny wydał wyrok mówiący o tym że ustawa z 1993 roku jest niezgodna z konstytucją.

Od tamtego czasu nie było problemu? Ciąże z gwałtu bywały usuwane zwyczajnie tabletką, nie ma potrzeby stosowania aborcji z interwencją lekarza. Natomiast płody które były uszkodzone, również w myśl tego prawa były usuwane.

O #!$%@? więc wam chodzi?


@defoxe: Ponieważ teraz dopóki
  • Odpowiedz
@Vincenzo: a teraz z wami maszerują ci co uchwalili takie gówno, śmieszne bo wszyscy krzyczą że kraj z dykty a teraz bronią z dykty ustaleń zamiast protestować by w ogóle ten punkt i konstytucje zmienić.
  • Odpowiedz
Co? trybunał konstytucyjny wydał wyrok mówiący o tym że ustawa z 1993 roku jest niezgodna z konstytucją.


@aarahon: no sam posłuchaj, ja tam słyszę "ZGODNOŚCI Z KONSTYTUCJĄ".
Pytam więc o co chodzi (od 4 sekundy).
defoxe - > Co? trybunał konstytucyjny wydał wyrok mówiący o tym że ustawa z 1993 roku...
  • Odpowiedz
A Kaczyński wyraźnie mówi, że DOZWALA na przerywanie ciąży w szczególnych przypadkach jak np. uszkodzenie płodu. To ja tu czegoś nie rozumiem nadal.


@defoxe:
Ok. teraz rozumiem twój problem...

Kaczyński posługuje się tutaj językiem "prawniczym".
Kaczyński mówi:

TK orzekała o zgodności artykułu ustawy z konstytucją (to prawda). (o zgodności, albo NIEZGODNOŚCI)

Artykuł który zakazuje aborcji, DOZWALA na nią w sytuacji w sytuacji wad płodu (prawda)

ten wyrok jest całkowicie zgodny z
  • Odpowiedz
@defoxe: o czym ty bredzisz? Powolujesz się na kłamstwa naczelnika i dziwisz się że nikt nie bierze cię poważnie? Ten zwyrol z powodu nienawiści do własnej orientacji seksualnej chce zmuszać kobiety do rodzenia martwych płodów, a tacy funkcjonariusze/pożyteczni idioci jak ty brna w to, co ci mama zrobiła ze nienawidzisz kobiet?
  • Odpowiedz
@Deska_o0: weź, że ty zluzuj. Pytam się o treść którą Kaczyński oficjalnie wygłosił. Nie musisz mi od razu matki ruszać i innych epitetów dawać.
  • Odpowiedz
@defoxe z tym bratem drogim to cię poniosło grubo, nie spoufalaj się.
Co z tego, że to co on mówi nie ma pokrycia w tym co zarządzili sędziowie TK xD
Uwaga, protestujący, można się rozejść, to wszystko to nieporozumienie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no sam posłuchaj, ja tam słyszę "ZGODNOŚCI Z KONSTYTUCJĄ".


@defoxe: xD

W sprawie zgodności z konstytucją


Wyrok jest taki że pewne zapisy są NIEZGODNE z konstytucją...
  • Odpowiedz
z tym bratem drogim to cię poniosło grubo, nie spoufalaj się.


@MaszBaboTalerz: ¯\_(ツ)_/¯ Nie mam słów...

Co z tego, że to co on mówi nie ma pokrycia w tym co zarządzili sędziowie TK xD


@MaszBaboTalerz: to może warto zwrócić na to uwagę a nie kąsać Polak - Polaka (tak jak to robicie).
Pewnie, pozagryzajmy się wszyscy, bo o to chodzi władzy zapewne.
  • Odpowiedz
@defoxe: synek jaką #!$%@? tabletką? Myślisz, że test wykaże ciążę 72 godziny po? Nie bądź debilem, przestan infantylizować kobiety i uważać, że wiesz lepiej jakie powinny decyzje podejmować. Skoro uważasz, że aborcje dokonywane były w 5 miesiącu ciązy to sorry ale jesteś debilem bez argumentów
  • Odpowiedz
@defoxe: swoją drogą o tabletki 72 h po też jest ciężko bo są lekarze i farmaceuci, ktorym klauzula sumienia zabrania wydawania takich tabletek. Polska tak bardzo zajebista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@defoxe: Równie dobrze ja mogę powiedzieć:

Mogę dziś wydać swój osąd w sprawie użytkownika @defoxe i jego powiązań z organizacjami skupiającymi pedofili i jednocześnie oświadczyć że mój osąd jest zgodny z Konstytucją Trzeciej RP oraz nie narusza innych przepisów prawa a jednocześnie jest zgodny z prawdą.


Jest to manipulacja bo sugeruję że miałeś takie powiązania lub chociaż to że byłeś oskarżony o takie powiązania, jednocześnie ta manipulacja jest niezgodna z moją
  • Odpowiedz