Wpis z mikrobloga

Za kilka dni zaczynam swoją pierwszą pracę jako front-end developer. Szczerze mówiąc, jestem zestresowany jak Sasin po przewaleniu 70 mln zł na wybory, które się nie odbyły. Macie jakieś rady? Czego się spodziewać? Ogarnąć coś na szybko przed oficjalnym startem? P.S. Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądał cały proces szukania roboty, to dajcie znać - wiem, że sporo osób szuka na froncie, a w sieci jest masa co najmniej dalekich od prawdy opinii, że "nie da się znaleźć tutaj pracy" (nie, nie jestem po bootcampie, tylko po polibudzie). #it #frontend #programowanie #15k #pracbaza
  • 36
  • Odpowiedz
@Wypok94: Milo by było jakbyś podzielił się jak przebiegało szukanie pracy. Tak bardziej szczegółowo, bo sam okres pandemii poświęciłem na zmianę branży. Na ten moment ogarniam podstawy pythona, dobrze html, css, sass, w js czuje się swobodnie, teraz uczę się reacta, umiem posługiwać się gitem w takich podstawowych kwestiach i zastanawiam się kiedy zacząć szukać czegokolwiek. Bo mam plan dokończyć zabawe z reactem, potem stworzyć jakieś konkretne portfolio. I w czasie
  • Odpowiedz
@Fokstrot88: Dobra, w takim razie krótkie info jak to wyglądało + mój przypadek. Zrobiłem inżynierkę na polibudzie, mechatronika. Po pierwszym stopniu studiów miałem 1,5 roku przerwy - wyjechałem na wolontariat do Japonii, a później chwilę mieszkałem w Azji (pracowałem zdalnie, nie w IT, więc mogłem - ale to ważne, bo dla części rekruterów taka przerwa w życiorysie będzie minusem, a dla części plusem). Później zacząłem magisterkę na kierunku okołoinformatycznym, chociaż poziom
  • Odpowiedz
@Wypok94: Kurde no dokładnie o taka odpowiedz mi chodziło. Dzięki wielkie. Bo właśnie w zalewie tego co czytam na tych grupkach facebookowych, to jednego dnia czuje, ze podjąłem dobra decyzje, a następnego mam wrażenie, ze marnuje czas i jestem w dupie. Takiego czystego „swiadectwa” pokonanej drogi jak Twój wpis mi brakowało. Dziękuje raz jeszcze. Myśle ze jako osobny wpis się nada. Bo jak wspomniałem - brakowało mi tego typu relacji
  • Odpowiedz
@Fokstrot88: Myślę, że najlepiej zrobisz nie czytając nawet, co piszą na tych grupach. Serio - one są pełne frustratów którzy myślą, że żeby zostać programistą to musisz napisać własnego Facebooka, a kodować powinieneś 25 godzin dziennie, 8 dni w tygodniu. Mój znajomy przeszedł dość podobną drogę, tylko że on jest starszy - ma prawie 30. W zeszłym roku został front-endowcem, umiał tyle co ja. Inny znajomy, tylko że po bootcampie, znalazł
  • Odpowiedz
@Wypok94: Dzięki. Musisz wiedzieć, ze ta swoją normalnością zrobiłeś dużo dobrego dla mojej głowy. Skoro już wszedłeś w branże, to życzę powodzenia, trzymam kciuki za Twoje sukcesy. Świat potrzebuje ludzi po prostu porządnych, a Ty po takiej krótkiej rozmowie wydajesz się taki być.
  • Odpowiedz
@Wypok94:
@maciej__:

Serio? Tyle się #!$%@?ć żeby zarabiać 3k netto? Przecież to kupa nauki, jako taki np spawacz można po kursie zarabiać z 2 razy tyle bez problemu. Nie czaje tej mody na IT...
Jako byle mechanik czy na byle budowie, nie wiem jako kierowca ciężarówki, wszędzie zarabia się z 2 razy tyle niż te marne 3k netto, choć fakt że często połowę pod stołem.

A jak ktoś nie ma
  • Odpowiedz
Tak, tak, trzaskać po 15k, po 50 od razu, każdy janusz tak gada jak zatrudnia.
"Wiesz bo to tylko tak na początek, popracuj z rok dwa i pomyślimy o podwyżce" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A że w IT kupa dzieciaków to dają się robić takim januszom jak w żadnej innej branży.

Uwierz lepiej mieć w jakiekolwiek branży od razu te 4/5k niż pchać się na siłe w IT
  • Odpowiedz