Wpis z mikrobloga

#protest #polska #niepopularnaopinia

Ja mam nieco mniej popularne zdanie...

Dlaczego części z nas udzielają się takie emocje? To co powiedział Kaczyński jest jak najbardziej zgodne z prawdą. TK nie mógł podjąć innej decyzji. Układ sprzed decyzji był niepisaną umową tzw. kompromisem. Każdy rząd pełniący władzę przed PiS'em zdawał sobie z tego sprawę, że usunięcie płodu/dziecka jest niezgodne z konstytucją ale nic z tym nie robił. Był status quo.

PiS to ruszył i się zaczęło. TK orzekł to co w świetle naszego prawa było od zawsze jasne.

My zamiast krzyczeć "spier....lać!" powinniśmy usiąść i się zastanowić, gdzie popełniliśmy błąd. Naprawić konstytucję, ustawy itp. Ja wiem, że do tego potrzeba czasu, wiem, że niektóre kobiety go nie mają. Wiem też, że tu nie mamy rozwiązania na już. Agresją jednak niczego nie zmienimy na lepsze. Nie dajmy się manipulować inteligentniejszym od nas, tym, którzy chcą wykorzystać nasze niezadowolenie do osiągnięcia anarchii albo swoich politycznych celów.

Jesteśmy słabym państwem. Mamy za sobą wojny, najazdy, upokarzanie, mordowane elit... Nie mieliśmy nigdy czasu żeby postawić Polskę na nogi. Zawsze ktoś nam przeszkadzał. Nie uważacie, że i tym razem obcy mogą maczać w tym palce? Wszystkim w około jest na rękę żeby u nas było źle. Nam samym nie powinno na tym zależeć. Kłóćmy się i spierajmy. Dajmy sobie czas i bądźmy wyrozumiali.

Podzielam zdanie, że ten rząd nie jest najlepszy jaki mógłby być ale wiem, że nikt z nas nie jest najlepszy. Jesteśmy ułomni, a polityka i życie na świeczniku nie jest łatwe.
  • 11
@borillo: Otóż nie do końca o czym musimy pamiętać.
O tym jak TEN TK orzekł zależy od jego składu. W chwili obecnej są tam marionetki PiS typu pawłowicz, przyłębska, piotrowicz (wtf?) itd. Stąd mamy taki wynik.

Zobacz, że 2 sędziów miało zdanie odmienne - także gdyby nie PiSowski TK to orzeczenie byłoby inne i problemu by nie było.

To co oni zrobili to świństwo - w środku pandemii zrobili chamską akcję
via Android
  • 0
@Kemel TK to jest temat na oddzielną dyskusję. Uważam, że sposób powoływania sędziów, a także czas w jakim powstał działają tylko na jego niekorzyść.

Ale tak, masz sporo racji chociaż ująłbym to nieco innymi słowami ;)
via Android
  • 0
@AstraLavistA_Baby niestety przez naszą niedoskonałość nie możemy wybrać doskonałego parlamemtu, gdyż składał się będzie również z niedoskonałych ludzi. Teoretycznie wiemy co zrobić żeby było dobrze ale rzadko nam się to udaje.