Wpis z mikrobloga

Wiecie może jak zainstalować windowsa 7 z usb na kompie z msi b550m mortar z Uefi kiedy to już udało mi się ustawić w biosie parametry oraz stworzyć botowalnego pendrive wg. Rufusa i ładuje mi windows po czym wywala blue screena ? Jak to obejść , pytanie do specjalistów ?

#windows #uefi
  • 10
@Koichi: Mam dysk crucial taki malutki, jest on wklejony w płyte główną ( o ile ma to znaczenie jaki on jest, ale wolałem od razu napisać ) - nie mam pojęcia czy mam ustawione AHCI, RAID - czy to może rozwiązać problem? gdzie to ustawić?
@Koichi: Rozumiem. A jeszcze mam pytanie czy powinno być AHCI czy RAID oraz czy to się przestawia tylko na "instalecjer windows" czy już jak przestawię i daj boże uda się zainstalować to ma tak zostać już na zawsze ?
@Koichi: Przepraszam za ten spam, właśnie jadę po Windowsa 10. Zdecydowane jednak jest że będzie 10 bo tego 7 się obawiam, że nawet jak zainstaluje to wyjdą później krzaki jakieś, blue screeny, problemy z aktualizacjami (bo nie wspierany itp. ) i ...chyba jednak Windows 10 to lepszy kierunek. Z nim już nie będzie problemow z instalacją ?