Wpis z mikrobloga

Jaką obudowę byście wybrali przed pierwszym składaniem komputera: CM NR200P czy bequiet! 500DX? Już kilka m-cy temu wpadła mi oko obudowa CM, choć mam pewne wątpliwości.

Duży rozstrzał w rozmiarze, wiem, ale każda ma IMO swoje plusy i minusy - CM posiada kompaktowość, dobre temperatury, ładny wygląd, podczas gdy be quiet wydaje się obudową, w której łatwiej zmieścić komponenty, też ma dobre temperatury, a przede wszystkim w zestawie są trzy wentylatory Pure Wings 2 140 mm, które w osobnej sprzedaży są warte sumarycznie 140-160 zł, delikatny pasek RGB w bequiet mi nie przeszkadza, można go wyłączyć. Dlaczego się zastanawiam nad tymi obudowami, poza tym, że to byłby pierwszy build ever i nie jestem przekonany, czy mniejsza obudowa nie doprowadziłaby mnie do szewskiej pasji? Otóż kwestia przenoszenia między pomieszczeniami 1-2 razy na tydzień, raptem parę metrów do przejścia, natomiast miejsca w którym obudowa będzie stała nie zabraknie. Z drugiej strony nie wiem, czy bequiet mnie nie przytłoczy swoim ogromem, gdy go koło siebie na biurku postawię. Załączam ankietę, z chęcią poznam jakieś opinie posiadaczy, nie tylko suche głosowanie. Dzięki.

#pcmasterrace #obudowa

Która obudowa?

  • Cooler Master NR200P 50.0% (9)
  • be quiet! Pure Base 500DX 50.0% (9)

Oddanych głosów: 18

  • 12
  • Odpowiedz
Co planujesz wpakować do środka? Jeśli masz to podaj listę podzespołów, bo jeśli to maszyna do wymagającej pracy lub gamingu to większa obudowa będzie lepszym wyborem
  • Odpowiedz
@rock-man: Brałbym bequiet, do CoolerMastera wejdą tylko płyty mini ITX/DTX, karta którą będziesz chciał dać też nie należy do najmniejszych, w bequiet będzie lepszy przepływ powietrza, no i z doświadczenia powiem że dużo lepiej składa się kompa gdy masz więcej miejsca w budzie, jest po prostu wygodniej
  • Odpowiedz
@fatlajon: dzięki za opinię, też się chyba skłaniam coraz bardziej ku bequiet, myślałem tylko, że różnica w cenie między komponentami mITX a ATX jest większa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rock-man: Tylko mITX. Jak raz spróbujesz, to już raczej nigdy nie wrócisz do standardowych obudów po 40 litrów. Musisz się liczyć tylko z większymi kosztami zasilacza, płyty i znikomą dostępnością niektórych części. Sam teraz kompletuje części do swojego "opus magnum" - custom loopa w nr200p 2x240mm + 1x280mm xD
  • Odpowiedz
@rock-man: te pure wings są niestety tylko z wtyczką 3pin bez pwm i generalnie tak średnio się kręcą ale za to cicho. Sprawdź sobie przede wszystkim czy wszystko jest kompatybilne, wysokość chłodzenia, długość karty graf, itd. ja na przykład wziałem be quieta dlatego że miał usb c z przodu.
  • Odpowiedz
@Nr29: a brałeś może pod uwagę Phanteksa P400A DRGB? Też dobrze wypadł w airflow u Gamers Nexusa, jak się wczytałem to dołożyli czwarty wentylator.
  • Odpowiedz
  • 1
@rock-man tez, tylko ze ona jest węższa a chciałem noctue nhd15. Generalnie kazda buda z meshem na froncie jest spoko. Fajny tez jest corsair z meshem ale nie pamiętam symbolu
  • Odpowiedz