Wpis z mikrobloga

Dobra od czego zacząć grę w papierowe rpg? nie mam w tym temacie żadnego doświadczenia, wiem jedynie że jest potrzebny do tego podręcznik, kostka i to tyle (nie wiem czy nie jest konieczna również jakaś plansza) potencjalnie chętnych do gry znajomych posiadam, ale każdy z nas ma tyle samo doświadczenia, czyli nie posiada go wcale, także czy dałoby radę rozegrać sesję w której mistrzem gry jest osoba która nigdy wcześniej nie grała? Jaki system jest najlepszy dla początkujących? najchętniej zagrałbym w typowe fantasy jak D&D, ale może jest coś podobnego ale bardziej przystępnego.
#rpg #papierowerpg #grybezpradu
  • 7
@Don_Pelayo:

Dobra od czego zacząć grę w papierowe rpg?

Od zebrania chętnych do gry, ale to już masz załatwione. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

potrzebny do tego podręcznik, kostka i to tyle

Zależnie od systemu będziecie potrzebowali różnych kostek albo czasami i żadnych.

czy dałoby radę rozegrać sesję w której mistrzem gry jest osoba która nigdy wcześniej nie grała?

Chyba większość MG z małych miejscowości tak zaczynała, więc
@Don_Pelayo: jeśli w twojej grupie nie ma nikogo, kto miał cokolwiek bliżej z rpg-ami, to "Zestaw startowy" do 5 edycji Dungeons and Dragons wcale nie jest takim głupim pomysłem, bo za niecałą stówę masz wszystko, czego potrzeba żeby zacząć, bez większego wysiłku z twojej strony. Są tam uproszczone zasady (podane w bardzo łopatologiczny sposób), gotowe przygody i nawet zestaw kości potrzebnych do D&D.

To spokojne wystarczy żeby załapać podstawy... i w
@Don_Pelayo: Dokładnie jak mówi wezowy, jeśli podobają Wam się przygody w stylu D&D, to nawet się nie zastanawiaj i bierz Zestaw Startowy (spokojnie idzie go wyhaczyć poniżej 100 zł), masz tam zasady, fajną przygodę, kostki, więc wszystko czego Wam trzeba.

Co do MG, spokojnie może być nim ktoś, kto nigdy nawet nie grał, wystarczy, że jako tak będzie znał zasady i lore świata (choć to bardziej jako "nice to have") i