Wpis z mikrobloga

Ktoś orientuje się może w temacie skrzyni 5hp19 (automat tzw. tiptronic) z bmw/vag i pewnie kilku innych marek? Najprawdopodobniej padł elektrozawór nr 3, przy biegu 1/2 i R widzę w programie pracę 1 i 2 zaworu natomiast nic nie zmienia się w przypadku 3, brak biegów od 3 w górę. Ogólnie elektrozaworów jest 7 - 3 zielone, 3 czarne i 1 żółty. Winy szukać w zielonych czy czarnych? Nie mogę znaleźć informacji w necie, 1,2 i R działają bez zarzutu, tylko pytanie jak długo sąsiedzi wytrzymają ( ͡° ͜ʖ ͡°). Standardowo błąd getriebenotprogramm + kilka błędów skrzyni w inpie których też nie mogę rozszyfrować, ale na 99% to jest to.
#motoryzacja #bmw
  • 4
@ogarnijsiesynek: masz na myśli wtyczki do nich? Nie wpadłem na to, spróbuję. Teraz staram się możliwie przygotować do tego merytorycznie bo dopiero we wtorek będę miał czas się za nie zabrać, jestem prawie pewny że zruszyłem kabel przy wymianie oleju i filtra bo innego powodu ciężko mi znaleźć, no ale może przy okazji umarł śmiercią nienaturalną. Jak włączę zapłon na zdjętej misce nie wyrzyga mi oleju?
@ogarnijsiesynek:dzięki wielkie za pomoc mireczku,tutaj znalazłem fajne schematy odnośnie tego które kosze i zawory działają na którym biegu, z tego co widzę to EDS4 - informacja dla potomnych, bo teraz właściwie przypadkiem to znalazłem, może komuś się wyświetli jak poszuka w google, pompa mechaniczna to można bawić się zapłonem