Wpis z mikrobloga

Czy ktoś wie czy leasing operacyjny na samochód wliczać w "Inne kredyty"? Słyszałem, ze leasing się inaczej bierze pod uwage przy liczeniu zdolności kredytowej
Czy ktoś wie czy leasing operacyjny na samochód wliczać w "Inne kredyty"? Słyszałem, ze leasing się inaczej bierze pod uwage przy liczeniu zdolności kredytowej


@Sebb521: Jedyny wiarygodny kalkulator zdolności kredytowej znajduje się na stronie mBanku.

https://www.mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-hipoteczne/wez-kredyt-hipoteczny/

Niestety, ale w przypadku działalności gospodarczej nie obliczysz samodzielnie zdolności kredytowej. Banki liczą zdolność w przypadku działalności gospodarczej za pomocą własnych algorytmów, które są ukryte w wewnętrznych systemach. Odejmowane są składki na ubezpieczenie społeczne, podatek
@marcpol: dzięki za info! Branża to IT, dzialnosc gospodarcza od 2 lat, dochody stałe(na czystko ok 3 średnie krajowe), mam nadzieję, że nie powinno być problemu z kredytem na dzialnosc, będę musiał w takim razie wybrać się do banku
@marcpol: dzięki za info! Branża to IT, dzialnosc gospodarcza od 2 lat, dochody stałe(na czystko ok 3 średnie krajowe), mam nadzieję, że nie powinno być problemu z kredytem na dzialnosc, będę musiał w takim razie wybrać się do banku


@Sebb521: IT nie znajduje się na liście wykluczonych branż. W przypadku działalności gospodarczej będą występowały duże rozbieżności w wysokości zdolności kredytowej między bankami. Jednym z banków, które korzystniej liczą maksymalną kwotę