Wpis z mikrobloga

Ktoś z was miał problemy z ładowaniem Questa 2? Moje gogle ładują się kiedy chcą. Podłączyłem je do ładowania 2 godziny temu i naładowało 28%. Podczas ładowania przewód przy porcie USB w goglach robi się cieplejszy na parę minut, a później się wychładza i tak co jakiś czas to się powtarza. Podejrzewam, że sterownik odpowiedzialny za ładowanie jest uszkodzony. Gogle ładuję ładowarką i przewodem dołączonymi do zestawu. Telefon ta ładowarka ładuje normalnie. Podobnie miałem przy pierwszym, albo drugim ładowaniu. Przez noc naładowały się do ok. 70 % z 20 %. Gogle mam od prawie dwóch tygodni. Kolejne ładowania wyglądały normalnie, a ładuje je co 1-2 dni.
#oculus #oculusquest
  • 12
  • Odpowiedz
@Frexor: No to bardzo źle... W tle mogą się dziać procesy, ściągać aktualizacje, nowe instalacje, a nawet możesz w jakiś sposób je wzbudzać (przechodząc, przekładając je, włączając światło itp.) Dlatego raz Ci się naładują 30%, a raz 70%. Ja po każdym graniu odkładam wyłączone, czekam aż się ochłodzą i dopiero ładuję na kolejny dzień.
  • Odpowiedz
@Frexor: miałem problem że się nie ładowały, odwróciłem kabel usbc wtyczkami (ta co szła do oculusa teraz idzie do ładowarki a ta z ładowarki do oculusa) i problem się rozwiązał. A teraz ogólnie oculus głównie mi się ładuje z kompa podczas uzywania oculus link.
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: Po coś ta funkcja jest zrobiona, więc z niej korzystałem. Czyli co, gogle przestają się ładować jak się wybudzą? Trochę do głupie, a nawet bardzo.
@cmsp: dziwne, z dwóch stron piny powinny być te same. Napiszę do supportu, może będą wiedzieli jak to rozwiązać.
  • Odpowiedz
@Peter_Mountain: ale z drugiej strony nie mam odpalonej żadnej gry, gogle są chłodne w okolicach procesora. Zresztą widziałem posty, że podczas grania na przewodzie gogle bez problemu ładują się z portu w komputerze. No i nie mam tak za każdym razem. Ładowałem je łącznie z 7-8 razy i dwa razy miałem taką sytuację. Najpierw napiszę do supportu, a później je raczej odeślę.
  • Odpowiedz