Wpis z mikrobloga

W Słowacji zrobiono masowe testy, 2,5 miliona ludzi przetestowano, koronę miało 0,9% z przebadanych. Na Słowacji jest ok 5 milionów ludzi, więc nawet jeśli wszystkich zakażonych jest 2%, to tak się zwyczajnie zastanawiam, czy całkowite lockdowny mają jakiekolwiek uzasadnienie. Nie lepiej by było te wszystkie grupy ryzyka izolować, a całej reszcie pozwolić normalnie żyć?

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-slowacja-pod-katem-koronawirusa-przetestowano-juz-2-5-mln-os,nId,4828805?fbclid=IwAR0XeAkfkc1HAXQDi8g-1oriwyvZ3HZzv7C4sdBntKPNUcTY8-7sH_846iA

Daleko mi do foliarza, nie neguję wirusa i wiem, że ludzie umierają zwyczajnie. Jedynie się zastanawiam, nad sensem wszelakich lockdownów.

#koronawirus
  • 13
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FanRuskichPierogow: Nie no posiedzmy w domu, zrujnujmy sobie zdrowie, zycie i perspektywy bo umierają na ciezsze przeziebienie ludzie powyzej sredniej długości zycia a reszta ledwo to odczuwa. Plus mamy totalny wplyw na transmisje wirusa, przecież już od kwietnia nosimy maski i to totalnie sie sprawdza.
  • Odpowiedz
@FanRuskichPierogow: i weźcie pod uwagę, że to są obecnie zakażeni, a nie osoby z przeciwciałami, o ile dobrze rozumiem. Jeśli 1% Słowaków jest zakażonych obecnie, to na przestrzeni wielu miesięcy od początku pandemii musiało być ich jeszcze więcej
  • Odpowiedz
@OlekAleksander: założyłem, że np nie przebadali największych ognisk + w artykule było, że nie ma tam jeszcze danych z DPSów i Szpitali. Już mniejsza o matematykę, po prostu założyłem czarniejszy scenariusz :P

@Kajaczek: wcale tak nigdzie nie napisałem, raczej sugeruję, żeby zamiast godzin dla staruchów zrobić bana dla staruchów i skoro są najbardziej narażeni, to niech najbardziej dbają o siebie. I tak, mówię też o swoich dziadkach, których od marca
  • Odpowiedz
wcale tak nigdzie nie napisałem, raczej sugeruję, żeby zamiast godzin dla staruchów zrobić bana dla staruchów i skoro są najbardziej narażeni, to niech najbardziej dbają o siebie. I tak, mówię też o swoich dziadkach, których od marca wszyscy uczulają, żeby nie wychodzili za wiele, a którzy od miesięcy powtarzają "a co mie tam wirus ja ja wojnę przeżyła!"


@FanRuskichPierogow: Ale po co ci służba zdrowia? Korzystasz ze służby zdrowia? Jeżeli nie
  • Odpowiedz