Wpis z mikrobloga

Japonia za 4800zl za 3 tyg

Wrzucam trochę fotek z wyjazdu . W Japonii byliśmy 3 tygodnie - Tokio, Kioto, Arashiyama, Osaka, Nara, Himeji, Kobe, Hiroszima i Fuji. Używaliśmy JR Pass, spaliśmy w hotelach kapsułowych i klasycznych hotelach.

Podczas wyjazdu odkryliśmy wiele mniej znanych miejsc.Za całość wyjazdu wyszło nam 4800 zł/osobę. A po odszkodowaniu wyszło nam 2200 zł/osobę.

Jeżeli chodzi o loty, my loty międzykontynentalne kupujemy zawsze minimum 2 miesiące przed podróżą, cały plan mieliśmy przygotowany długo przed podróżą. JRpass kupiliśmy na 7dni, zamawialiśmy go z Francji ponieważ wyszedł taniej niż ten z polski w dodatku dostaliśmy gratis kartę sim z nielimitowanym internetem. Noclegi mieliśmy w Tokio, Kioto, Osace i Fuji. W Tokio spaliśmy raz w kapsulowym(początek naszej podróży w dzielnicy asakusa, natomiast ostatnie dni w Tokio w normalnym już hotelu również w tej dzielnicy) Kioto, hotel oddalony o jakieś 15 min od Gion, w Osace mieliśmy super hotel w którym ze wszystkiego dobraliśmy nawet jedna dodatkowa noc tak Osaka nas zachwyciła. Najdroższy nocleg był pod fuji i to dla tego ze zwlekaliśmy z kupieniem noclegu właśnie w tamtych okolicach. Reszta miejsc były to jedno dniowe wycieczki z użyciem jrpassa. Za noclegi wyszło nam około 700/800 zł od osoby. Najdroższe z całego wyjzdu były loty oraz komunikacja(choć nadal ta komunikacja nie była jakoś strasznie droga jeżeli chodzi o poruszanie stricte po miastach) loty wyszły nas 1800 zł. Jedzenie nie jest drogie, jedząc rameny w kanajpach, które wygrywały nagrody za właśnie te Dania wydaliśmy np 24 zł. To prawda ze ludzie słabo mówią po angielsku ale w hotelach akurat z tym żadnego problemu nie było, a w restauracjach można dogadać się migowo . Ludzie bardzo pomocni, kierowcy autobusów pilnowali nas żebyśmy dobrze wysiadali #japonia #podroze #podrozujzwykopem #zdjecia #wygryw
Michalskiwkurwialski - Japonia za 4800zl za 3 tyg

Wrzucam trochę fotek z wyjazdu . W...

źródło: comment_1604318698jyw9LLDP1q7lBOXNYsqe5V.jpg

Pobierz
  • 100
W Japonii byliśmy 3 tygodnie

Za noclegi wyszło nam około 700/800 zł od osoby.

spaliśmy w hotelach kapsułowych i klasycznych hotelach.


@#!$%@?: Poproszę o info dotyczące tych hoteli za ok. 40 zł za osobę / noc. Rozumiem, że hotele klasyczne podbiły trochę tę średnią, więc hotele kapsułkowe musiały być tańsze niż 40 zł za noc. One tyle nie kosztują, za tyle nie dostaniesz nawet łóżka w pokoju koedukacyjnym.
@AvantaR: To jest bait jak stąd do Tokio. Jedna noc w hotelu kapsułowym średniej/budżetowej jakości to jakieś 100-150 zł. JEDNA. A gościowi wyszło 800 zł za osobę za 21 dni? xDD Plus w zwykłych hotelach do tego? xD Prędzej mi kaktus na dłoni wyrośnie.


@Vaerlin: No zwykły hotel 3 gwiazdkowy to koszt rzędu 300 złotych. Ryokany wychodzą trochę taniej. A kapsułki nie są aż tak tanie, moim zdaniem lepiej wziąć
@#!$%@?: Panie Michale,
1. noclegi klepaliście w Airbnb czy jakoś inaczej? Jak długo wcześniej?
2. Co to dokładnie jrpass?
3. Po angielsku da się dogadać czy raczej średnio?
4. Podróż 2 os?
@#!$%@?: bardzo tanio, aż nie chce mi się wierzyć. Byłem 4 lata temu, też mieliśmy Japan Rail Pass'a na 3 tygodnie - poszło 11k na osobę, nie byl to wyjazd max budżetowy, ale też nie szaleliśmy
@#!$%@?: hajs już zebrany (jakoś podejrzanie mało ci wyszło, bo ja jak liczyłem to prawie 2x tyle) tylko trzeba się trochę języka poduczyć bo bez jakichkolwiek podstaw to trochę na przypale bo lubię mieć wszystko zaplanowane
Kurła ale łykacie jak pelikany, to trzeba by żyć jak robak, żeby w Japonii w 3 tygodnie wydać 4800 z komunikacją i noclegiem i jedzeniem xD

500 yen to gówno śniadanie z konbini + jakiś ramen na obiad to spokojnie 1000 yen + kolacja to kolejne 300-400 yen
Więc na samo bieda jedzenie wychodzi 1500zł, dodać przelot za 1800zł plus 1000zł za jr pass to już wychodzi 4300 xD