Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zoorganizować szkolenie/bootcamp/kurs pt. Wprowadzenie do MPLS.
Szkolenie będzie odbywało przez Internet. Nie musisz mieć żadnej wiedzy o technologii MPLS - jest to szkolenie wprowadzające, ale myślę, że będziecie zadowoleni z głębokości na jaką będziemy wchodzić analizując poszczególne tematy.

Przewidywany czas szkolenia to do 4h (w zależności od tempa, w jakim uda nam sie program).
Data szkolenia: do ogłoszenia

ZGŁOSZENIA: PRIV!

Podczas bootcampu będę używał programu EVE-NG - nie chciałbym, żeby to było szkolenie polegające na czytaniu slajdów. Oczywiście będziemy musieli zbudować wiedzę niezbędną do użytkowania tej technologii, ale chciałbym się skupić na aspektach praktycznych - konfiguracji, weryfikacji no i oczywiście rozwiązywaniu problemów, które pewnie się pojawią :)

Jakie są wymagania od uczestnika?
Zakładam, że uczestnik tego szkolenia posiada pewną wiedze sieciową. Dobrze, jeśli posiadasz CCNA, a idealnie - CCNP. Oczywiście nie mam zamiaru w żaden sposób tego weryfikować - chodzi o to, aby uniknąć tłumaczenia całkiem podstawowych koncepcji.

Tak więc zakładam, że uczestnik posiada wiedzę z zakresu: Cisco IOS (będziemy poznawać MPLS w kontekście urządzeń Cisco), Model OSI (warstwy, życie pakietu w sieci - enkapsulacja / dekapsulacja), Tunele GRE oraz IP Routing oraz protokoły routingu (IGP oraz BGP).
Ostatni punkt jest szczególnie ważny - będziemy używać OSPF i powinieneś znać ten protokół. Oczywiście wystarczy podstawowa wiedza jak zasady nawiązywanie relacji sąsiedzkich, podstawowe zasady desingu, konfiguracja oraz weryfikacja. Nie musisz być ekspertem - nie musisz znać OSPF Database ani znać poszczególnych typów LSA. Kolejnym protokołem, który należy znać jest BGP. Wiem - BGP jest ogromny i nie oczekuje, że uczestnik szkolenia będzie znał absolutnie każdy szczegół z nim związany. Wystarczy podstawowa znajomość BGP - zasady nawiązywanie relacji sąsiedzkich (eBGP i iBGP), sposoby zapobieganie pętlom (loop prevention) w eBGP i iBGP, konfiguracja i weryfikacja.

Program:
1. Podstawowe koncepcje MPLS
- zastosowanie MPLS
- etykieta MPLS i stos etykiet
- terminologia stosowana w technologii MPLS
- propagacja TTL
- architektura
2. LDP
- odkrywanie sąsiadów
- dystrybucja etykiet
3. Wstęp do przełączania typu CEF switching
4. Konfiguracja, weryfikacja i rozwiązywanie problemów

W razie jakichkolwiek pytań - piszcie śmiało.

#ccna #ccnp #cisco #siecikomputerowe
Pobierz StringerBell - Postanowiłem zoorganizować szkolenie/bootcamp/kurs pt. Wprowadzenie do...
źródło: comment_1604331560cFlapbqzAUc853X1ByNT24.jpg
  • 6