Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, pierwszy raz rejestruje prąd w Niemczech i zastanawiam się która ofertę wybrać. Według porównywarki ta oferta jest całkiem spoko vattenfall
Z tym że wychodzi mi koło 40e opłat miesięcznie a generalnie z tego co słyszałem ludzie płacą koło 20e mieszkając samemu. Liczyłem dla zużycia 1500 kWh ale też nie mam pojęcia czy faktycznie tyle się zużyje. Ktoś orientuje się jak to z tymi cenami jest? Większość też rejestruje prąd w stadtwerke a u nich wychodzi mi jeszcze więcej. Dodam że chodzi o gorlitz.
#niemcy #emigracja
  • 15
  • 0
@misiu-kolorowy @daf38 a orientujecie się czemu w tej porównywarce jak już chce wypełnić dane do umowy mogę wybrać datę wprowadzenia się od 6.11 zamiast od 1.11 tak jak mam faktycznie na umowie? Chodzi o wypowiedzenie prądu przez starego najemcę czy co?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mariando: miałem podobnie kiedyś. Jak zrobisz już umowę z dostawcą przez internet to jak dostaniesz swój Kundennummer od nich zadzwoń i powiedz poprawną datę od kiedy ma umowę obowiązywać to Ci skorygują
  • 0
@misiu-kolorowy muszę jeszcze zapytać bo zgłupiałem. Stary najemca napisał mi że wymeldował prąd 2.11 ale z dniem 30.10 czyli faktycznie muszę mieć zarejestrowany prąd od 1.11. Znowu na umowie przesłanej mi przez ten check24 jest napisane że umowa zacznie obowiązywać od 6.11 zgodnie z terminem wprowadzenia który wpisałem w formularzu. Czy nie będzie problemu ze zmianą daty? W końcu od kilku dni w teorii już nie mam prądu. I ile czasu ma