Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem #koronawirus
Jestem na kwarantannie, i choruje na COVID19
Takie pytanko leczę się "domowymi sposobami' jak powiedziała lekarka.
Gotuje sobie dzisiaj rosół, i można do niego dodać ząbki czosnku, bo wiadomo czosnek zdrowy. Ja nie mam smaku to ciul ale nie chciał bym popsuć rosołu bo będzie go też jadła mój #rozowypasek
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodecss: do rosołu to tak średnio, poza tym powyżej 75 stopni czosnek traci swoje właściwości. Posmaruj kromkę chleba masłem, na to posiekany ząbek czosnku, a rosołem zapijaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kodecss: ja dodałam kiedyś do rosołu cała główkę czosnku, jak chora byłam. Po prostu wychodzi bardziej taka czosnkowa zupa. Jak ktoś lubi czosnek to smaczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lamka673: tego nie wiem, z tego, co gdzieś widziałem, to właśnie on po kilku minutach od uszkodzenia nabiera swoich właściwości. Może to o to chodziło
@kodecss: moja mama robi super miksture, ktora stawia na nogi. Jak bylam przeziebiona to na drugi dzien juz czulam sie lepiej, a zwykle ciężko przechodzę nawet zwykle przeziebienie, wiec
0,5kg surowej zurawiny
9 glowek czosnku
400 g miodu

(Na 1 lub 2 osoby mozna zmniejszyc skladniki o połowę, bo to wyzej jest na całą dużą rodzinę)

Wszystko blendujemy i wkladamy do sloikow, sloiki do lodowki (bez wekowania) i codziennie 2x1 lyzeczka