Wpis z mikrobloga

Mirki, kto z Was miał styczność z Citroenem C5 II i Renault Laguną 3? Ciekawią mnie te 2 autka w wersjach kombi. Oba z silnikami benzynowymi, C5 2.0, a Laguna 2.0T, bo możliwe, że wjedzie tam LPG. Czy oba te modele zrywają z opiniami o poprzednich usterkowych modelach? Laguna podobno tak, a C5?
Za Laguną przemawia mocniejszy silnik z turbo, jest to bardzo mocny punkt w mojej ocenie, a także automat, bo nigdy nie miałem, a chciałbym spróbować.
Za C5 ładniejsze wnętrze, z zewnątrz chyba też wygląda lepiej, choć oba auta mi się podobają. Zawieszenie hydro też mnie ciekawi, podobnie jak citroenowska kierownica :) Ogólnie odnoszę wrażenie, że Citroen jest o te pół poziomu wyżej od Renault w przypadku tych modeli, ale może to mylne wrażenie. Jednocześnie patrząc na OLX, jest zauważalnie tańszy od Laguny 2.0T.
Za inne propozycje dziękuję.
#samochody #motoryzacja #renault #citroen
  • 17
@BulgarskiTaboret:
Citroen C5 jest bardziej komfortowy, lepiej wygłuszony itp. Laguna jest tańsza i to poczujesz. Trzyma cenę głównie ze względu na wspomniany silnik. Problemów jako takich nie ma, poza drganiami z którymi nie wygrasz.
@BulgarskiTaboret

byczku automat w c5 2.0 140 benzynie jest 4 biegowy, były jakieś wypusty 2009-2010 z 6 biegami, ale cieżko to znaleźć bo nikt nie podaje w ogłoszeniu ile biegow w utrzymaniu.

Laguna to laguna, mniej i prosciej. Imo wszystko zależy od budżetu.
@BulgarskiTaboret

cos sie zepsuło i apka mi #!$%@?ła pół wypowiedzi.

2.0 ma tylko 5 przełożeń w c5. Brakuje tego jednego.

Ja osobiście stoje przed tym samym wyborem, i jednak szukam c5, ale z dieslem. Mam okazje teraz nim jeździć i jest super wygodny, do tego fotele mi idealnie pasują, w lagunie jest moim zdaniem trosze gorzej i jakby biedniej :P
@devilmannek: O tym właśnie mówię. Laguna wygląda jakby była półkę niżej, albo to C5 wygląda trochę na premium. Jest na prawdę mega elegancji i ogólnie wygląda fantastycznie. Jednak z tym samochodem miałbym też plany na wycieczki np. do Chorwacji i tutaj wychodzi przewaga Laguny z turbo i 6 biegami w automacie. Diesla pod uwagę nie biorę. Nie lubię tego sposobu jazdy, dodatkowo nie robię długich przejazdów.
@BulgarskiTaboret automat w lagunie jest strasznie wolny, nie czuć tych 170km. Mirek powyżej pisał o awaryjnym zawieszeniu, pierwszy raz takie coś słyszę o l3.
Samochód dobry do jazdy na codzień, bez emocji, tanio i wygodnie xd
@Kamiloer: Myślę, że katalogowe 9,5s do setki będzie dla mnie wystarczające. Wiem, że ten automat zamula, bo to stara mechanika, ale przy tym wytrzymała. Aczkolwiek jakby się trafiła wersja 204KM z manuelem to oczywiście, jeszcze jak :) To i tak temat najbliżej na przyszły rok. Moje obecne auto mimo średniej praktyczności jest tak fajne, że okropnie żal mi będzie je sprzedawać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BulgarskiTaboret: Tak co do C5, to radzę się przejechać jakimś. Bo wiele osób mówi o jego niesamowitym komforcie, a tak naprawdę hydro nie jest tak naprawdę specjalnie wygodne. Rzeczywiście trochę lepiej tłumi, ale nie jest przeskok między konwencjonalnym zawieszeniem. Na plus w C5 są fantastyczne fotele w wyższych wersjach