Wpis z mikrobloga

Mirki, mam w domu neta, który wchodzi kablem ADSL i 2 routery - WAN i ADSL Moje pytania brzmią:
1. Czy jest możliwość podłączenia tego kabla w jakiś sposób (przejściówki np.) do routera WAN i czy warto takie coś robić?
2. Jak wiele tracę na jakości połączenia, jeśli miałoby to zostać na ADSL, ale kabel w domu miałby 12 metrów?
#komputery #siecikomputerowe
  • 8
@PawelW124 to jest dom moich rodziców, z dala od cywilizacji, ale dostawca upewnia mnie, ze po ich stronie wszystko gra, chociaz neta czasem zrzuca. Wymieniłem router, ale nadal czasem wywala. W tym momencie ADSL idzie po strychu i ma jakieś 35 metrów i tutaj zaczynam szukać problemu i chcę go podłączyć w inny sposób. Jakieś pomysły?
@dreszczykemocji: Kiedyś Neostrada czasami mi się rozłączała w godzinach wieczornych i zawsze mówili że u nich jest wszystko w porządku.Wtedy miałem jakąś niedużą prędkość to zmieniłem w routerze jakieś ustawienie z ADSL na g.dmt i wszystko chodziło dobrze.Po kilku latach jak dali mi szybszego neta ustawiłem na ADSL2+ i nie było żadnych problemów.
@dreszczykemocji: Nie słuchaj głupot w stylu że kabel nie powinien być dłuższy niż 12m. Prawda jest taka, że pętla miedziana na której działa twój ADSL ma pewnie parę KM i te 12m nie zmieni już nic.
Wracając do twojego pytania :

- Router ADSL ma swój port WAN w formie modemu ADSL który podłączony jest do linii telefonicznej. Router WAN ma zwykle klasyczny port Ethernet jako właśnie port WAN. "Przejściówką" z
W tym momencie ADSL idzie po strychu i ma jakieś 35 metrów i tutaj zaczynam szukać problemu i chcę go podłączyć w inny sposób. Jakieś pomysły?


@dreszczykemocji: jaki to jest kabel. Bo jeśli popularna elastyczna płaska "tasiemka", to 35m takiego przewodu może wprowadzać do linii większą kaszanę, niż wcześniejsze parę kilometrów linii telefonicznej.