Wpis z mikrobloga

Potrzebuję LOGICZNEGO wyjaśnienia kwarantanny dla domowników.
Osoba ma +, tak? Jest w izolacji domowej, co oznacza,że nie wychodzi z pokoju,a domownicy donoszą mu jedzenie pod drzwi.
Wg rządu domownicy mają + 7 dni od końca izolacji,żeby zostać w kwarantannie.
Bo mogą się zarazić np.6 dnia...

Ale ja się pytam KU.WA JAK? Skoro od 1 dnia osoba dodatnia nie wychodzi z pokoju, to jak mam się zarazić? TELEPATYCZNIE?
Czy ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć?

#koronawirus
  • 35
@rozowa-kadrowa

ale izolowany nie może wychodzić z pokoju przez 10 dni (prócz WC) Oj tak to chyba bylo przez chwile u tych co na kwarantannie (bo byl chyba taki moment ze nie przywalali kwarantanny całym rodzinom) ale szczerze mówiąc nie mam pewności bo juz mi się mieszają te wszystkie rozporządzenia.
@lennyface: chyba są wytyczne GIS, nie?

Nie są to jednak jedyne zasady izolacji domowej. Jeśli przebywasz w izolacji, stosuj się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

Przyjmuj co najmniej 1,5 litra płynów dziennie (w tej liczbie są również zupy) i jedz 3-4 lekkostrawne posiłki
Przez całą dobę izoluj się od innych domowników - GIS zaleca, by przebywać w pokoju, w którym prócz ciebie nie ma nikogo innego
Z otoczeniem staraj się komunikować
ale izolowany nie może wychodzić z pokoju przez 10 dni (prócz WC)


@rozowa-kadrowa: zarazic sie mozna jezeli chory wychodzi do lazienki czy ubikacji. Nie musisz byc w tym samym miejscu i czasie by sie zarazic. Wystarczy ze wejdziesz tam troche po nim. Znane sa przypadki zakażenia przez wentylację.

Nie ma zadnego dowodu naukowego na to ze wirusem mozna sie zarazic z powietrza


@quirky: ?! To nie salmonella. Zakażasz sie wlasnie
@rozowa-kadrowa chodzi o to że u niektórych choroba dłużej się rozwija. Na moim przykładzie to spotkałem się z 4 znajomymi. Wszyscy po spotkaniu korona. Ja po 3 dniach gorączka następny 4dni trzeci po 7 dniach pierwsze objawy a jeden nic. No i jak tydzień się rozwijało + tydzień chorujesz to 2 tygodnie kwarantanna
@quirky: chyba nie zrozumiales wiec powtorzę.

Nie musisz byc w tym samym miejscu i czasie by sie zarazic. Wystarczy ze wejdziesz troche po chorym. Znane sa przypadki zakażenia i przez wentylację.