Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Przyjechałem z Kanady na ślub chrześniaka. Pierwszy raz jestem we #wroclaw od 13 lat. Oczywiście odbyłem 2 tygodniową kwarantanne a rząd i tak odwołał wesele... Na szczęście moja praca kucharza w Montreal jest zawieszona aktualnie wiec nic nie trace będąc w Polsce.

Mam de facto wakacje w rodzinnym mieście gdzie wszystko jest zamknięte i podziwiam miasto. Podziwiam to może troche za mocne słowo bo ... nie poznaje miasta. Jest taka patodeweloperka że aż nie moge. Rynek super wyglada, to nowe centrum handlowe przy dworcu też fajnie wygląda. Dzielnica 4 swiątyń też fajnie wygłada. Chyba też odnowili budynki na świdnickiej?

Ale i tak w 90% Wrocław zmienił się na gorsze.
Co to jest to na witolda? Ten rząd szarych blokowisk? A na drobnera? Kępy mieszczańskiej to już nie rozpoznaje. Wszystkie budynki w identycznym wzorze, beton, szare, szkło, okno patrzy w okno. Apartamenty w szpitalu na 1 maja?! Pamiętam jak za szczeniaka tam biegałem do mojej śp. mamy lekarki. przecież tam gruźlica, choroby zakaźne w cegle... O Boże a ten zakład pracy na św Katarzyny przy placu dominikańskim?! Jak jeszcze Dominikański Center wygłada nowocześnie i nowo to to drugie białe wygląda jak jakieś norweskie więzienie.

A Sienkiewicza? A o Legnickiej to zapomnij - ten rząd kurników obok magnoli aż boli. O Boże zapomniałbym o tęczowej! Boże tam same kurniki które patrzą sobie w okna! Pastera i ten nowy akademik. Zamist wybudować ładne kamienice to wybudowali kurniki dla studentów.

A i jeszcze port popowice?! Że co? na tych bagnach postawili wieżowce? Gdzieś czytałem artykuł że one już przeciekają. I jeszcze te północno koreańskie budynki na Sikorskiego! To nawet czytałem o tym artykuł na VICE i w prasie kanadyjskiej. Jak to Wroclaw zagania niewolnikow do pracy. A Olimpia port? Widzę że nowa sypialnia dla wrocławia... następne takie Psie pole.

O Boże i jeszcze na wróblewskiego! Tam był parking przed liceum a teraz więzienie. A a ... kurde brak mi słów. I jezcze te nazwy... Książece, Oxford, Olimpia, vitalia. O Boże i znowu - przecież na grabiszyńskiej tam obok parku - to coś obok FAT to jest tragednia.

Potwornie mi jest smutno że wrocław zamienił się w blokowisko... I to jeszcze takie paskudne blokowisko... I jakie CENY! Żaden Kanajczyk by nie przeznaczył tyle pieniędzy w zależności do pensji na 60 m2. Hahahaha. Nie wiem jak rynek pracy w Polsce ale chyba nie jest jakoś różowo? Jak przegłądam artykuł na wykopie to wysoka inflacja, wysokie bezrobocie, niska jakość życia, duża bierność zawodowa, wysokie podatki, drogie jedzenie, droga benzyna. I rzeczywiście - niby jest bardziej kosmopolitańsko ale jaka cena...

Gdzieś czytałem że mieszkania stały się inwestycją w Polsce - coś na wzór amerykański - no ale teraz z pandemią to ktoś w ogóle wynajmuje mieszkania i nie ma bezrobocia? Ludzi stać by utrzymywać i spłacać kredyt na 5-10 mieszkań?

Chciałem jeszcze troche napisać o scenie cuisine we Wroclawiu ale post już jest za długi. Dajcie znać czy chcecie drugą część. Pochodziłem troche po restauracjach we Wrocławiu (na wynos lub na zewnątrz) i.... też nie jest świetnie. Ogólnie wszędzie burgery, pizza lub kebaby. Zero egzotycznej kuchni, zero fusion. I ci młodzi - wszystko na pokaz...

Nie poznaje swojego miasta i jest mi na maksa smutno. Zaraz powiecie że to pierdzenia jakiegoś boomera. Może i tak, może i nie. Nie wiem. Mam 40 lat i wiem jedno, na zachodzie nikt nie buduje kurników w centrum miasta. Obrzeża miasta są sypialnią a w centrum są biznesy, kamienice i biurowce.

(Na marginesie nie da się założyc konta na wykop bez telefonu? Z telefonem kanadyjskim nie działa. I wykop chyba jest najwiekszym polskim forum nie? Czy cos sie zmienilo od kiedy wyjechalem? Gdzieś indziej dostane więcej odpowiedzi?)

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #patodeweloperka i chyba #heheszki ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa7eeae059df8000aaa1af1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 16
Nie wiem jak rynek pracy w Polsce ale chyba nie jest jakoś różowo? Jak przegłądam artykuł na wykopie to wysoka inflacja, wysokie bezrobocie, niska jakość życia, duża bierność zawodowa, wysokie podatki, drogie jedzenie


@AnonimoweMirkoWyznania: za dużo czytasz chyba wykopków-gołodupców bo chyba każdy by chciał po dwóch latach pracy mieć dom na obrzeżach dużego miasta ale niestety nie każdy może
Ludzi stać by utrzymywać i spłacać kredyt na 5-10 mieszkań?


@AnonimoweMirkoWyznania: mimo że tak drogo, to bogaci ludzie kupują mieszkania całymi piętrami. wystarczy kupić mieszkanie od dewelopera, poczekać rok na wybudowanie i możesz sprzedawać z zyskiem (nawet nic nie musisz w nim robić), bo popyt jest ogromny. mało w której branży tak się dorobisz jak w deweloperce.

Nie wiem. Mam 40 lat i wiem jedno, na zachodzie nikt nie buduje kurników
@AnonimoweMirkoWyznania ja się zgadzam, dodatkowo (w czasach przed pandemia) hordy ukrów i studentów. Polityka miasta niedostosowana do potrzeb przeciętnego mieszkańca a skierowana dla aktywistów i wyznawców kotka wrocka. Korki wszędzie, jak nie bijesz dziecka i nie jesteś alkoholikiem to nawet nie myśl o przedszkolu, infrastruktura miejska zaniedbana bo hajsu nie ma no chyba że na WKS, fontanne czy igrzyska to wtedy jest. Komunikacja miejska to żart, żeby czuć pełna swobodę musisz mieć
OP: @ly000: Ale czy rzeczywiście jest ąz taki popyt? Studentów nie ma, praca jest zdalna, restaruacje pozamykane.

@mlulek: Czytaj ze zrozumieniem. Wysokie ceny do średniej zarobków. W Montrealu mam condo w Laurier-est za 500k can 120 m2 , 3 sypialnie, duzy salon, wyspa w kuchni. Mediana zarobków to 40k can. za tak duze mieszkanie we Wrocławiu bym musiał zapłacić spokojnie miliona jak nie 1,2m pln a mediana zarobków jaka