Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remont #remontujzwykopem
Witam. Jest może jakiś życzliwy mirek, który pomógłby wycenić mi pracę wykończeniowe w jednym pokoju?
Chciałbym zrobić coś dla mamy, aczkolwiek nie wiem jaki budżet przygotować.
Co jest do zrobienia?
Sufit - położenie gładzi na całej powierzchni/zacieranie/malowanie - 10m2
Podłoga - Zerwanie starego gumolitu, wypełnienie wylewką nierówności + położenie podkładu pod panele jak i samych paneli/listew/kontowników - 10m2
Ściany : Skucie do praktycznie pierwszej warstwy kamienia, wypełnienie tego knaufem + siatka, do tego położenie gładzi szpachlowej/zacieranie + malowanie - 25m2
To jest stare budownictwo, prosiłbym uprzejmie czego mogę się spodziewać, gdyż słabo siedzę w temacie.
Z góry uprzejmie dziękuję za poświęcenie czasu.
(Pytam o kosztorys samej robocizny, materiały mam swoje)
  • 20
@Rafalski45: Stare budownictwo, wilgoć wychodziła w rogu, aczkolwiek odkąd kupiłem do domu piec i zaczęliśmy grzać regularnie, problem z wilgocią udostępnił.
Byłbyś na tyle uprzejmy, żeby rozpisać mi za co i ile zapłacę? Pozwole sobie nadmienić jeszcze raz, że chodzi mi o samą robociznę.
Podłoga nie jest w złym stanie, wylewka uzupełniająca + wyrównanie nierówności.
@joepistone: jeżeli 10 m, to mi wychodzi 35 m ścian plus sufit. Drzwi i okna się nie odlicza. Tynkowanie to ok 30 zł metr, gładź i malowanie 35 za metr, plus zerwanie tynku, wymiana elektryki, panele i naprawa podłogi. 5 tyś to minimum
na tyle uprzejmy, żeby rozpisać mi za co i ile zapłacę? Pozwole sobie nadmienić jeszcze raz, że chodzi mi o sa


@Rafalski45: no i cena raczej za robotę całego domu, nie takiego pojedynczego kurnika. Przy takiej małej robocie możesz mnożyć stawkę x1.5 z powodu niewspółmiernie wysokiego kosztu mobilizacji sprzętu i ludzi w stosunku do spodziewanych zysków.