Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam dwa problemy na #linux #fedora 33 #gnome 3.38.1

1. co zrobić by na ekranie wyboru aplikacji po kliknięciu w wyświetl programy wyświetlił mi wszystkie zainstalowane programy a nie kilkanaście

2. jak zmusić system, by podczas uruchamiania podłączył dyski od windowsa w trybie zapisu a nie tylko do odczytu jak teraz mam. w załączeniu podaje ustawienia z jednego z dysków
JacobTheLiar - Hej Mirki, mam dwa problemy na #linux #fedora 33 #gnome 3.38.1

1. c...

źródło: comment_1604942291UHF1Gg4uuBiDiwy87GRhuX.jpg

Pobierz
  • 10
1. co zrobić by na ekranie wyboru aplikacji po kliknięciu w wyświetl programy wyświetlił mi wszystkie zainstalowane programy a nie kilkanaście


@JacobTheLiar: Chyba nie rozumiem.
@sirpingus: dzięki przy okazji sprawdzę

@ruum: uruchomić aplikacje po kliknięciu w klawisz win pojawia się możliwość wpisania nazwy aplikacji którą chcę otworzyć. Jako że nie znam wszystkich nazw jeszcze to z panelu obok po lewej mam możliwość wyświetlić wszystkie aplikacje (dziewięć kropek) okazuje się, że pojawiają się kafelki/ikony (ok 1,5 strony aplikacji) i nie ma wylistowanych wszystkich aplikacji, które są zainstalowane i są dostępne podczas wpisywania. Wielokrotnie chciałem coś doinstalować
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JacobTheLiar: to dlatego że gnome szuka aplikacji w formacie *.application, możesz dodać dodatkowe ale generalnie jest to rozróżnienie na aplikację okienkowe i nie. Resztę przecież i tak odpalasz przez terminal, mylę się?
@PortowySzczur: masz rację, terminal jest fajny, niestety jako zielonka z linuxa ciężko mi operować wszystkimi komendami jak ich nie znam. Co do poleceń powłoki to się zgodzę z tym, że po prostu trzeba je poznać, ale odnoszę wrażenie ze wszystkich aplikacji nie widzę. Choć jak zacząłem się przyglądać bliżej to mogę się mylić...

@sirpingus dzięki pomogło
@PortowySzczur: możesz mieć racje i niepotrzebnie się przyczepiłem, jak napisałem, że mam już sam mam wątpliwości, okazało się, że pozostałe aplikacje zostały wchłonięte do podmenu Narzędzia, właśnie te które widziałem, że są zainstalowane w aplikacji Oprogramowanie a ich bezpośrednio nie widziałem. Wygląda na to, że się pospieszyłem z tą uwagą.

Pomyliłem z inną dystrybucją która miała tego od groma na live-cd bodajże debian live gnome i mi coś nie pykło, że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JacobTheLiar: spoko. Pytam bo czasami jak instalujesz ze źródeł albo chcesz mieć skróty klawiszowe pod konsolowe aplikacje to możesz mieć wrażenie że te wszystkie toole powinny być w submenu a ich tam nie ma. Tu wyjaśnienie skąd się w ogóle biorą toole w submenu. /usr/bin to programy /usr/share/applications to rozpoznawane przez system programy okienkowe. Można coś tam dodawać jak potrzebujesz.

https://wiki.archlinux.org/index.php/Desktop_entries
@PortowySzczur: dzięki bardzo, jest tego tyle, że głowa boli. Próbuję dostosować środowisko do swoich potrzeb ale wiele tego nie ma w standardzie. Wiele rzeczy jest inplus ale też do wielu muszę się przyzwyczaić i troche mi niektóre rzeczy przeszkadzają.

Fedora działa wydaje się szybciej od windowsa ale też widzę, że wiatrak pracuje w laptopie a na windowsie tego nie robi mimo tego, że użycie proca jest prawie zerowe. A uwielbiam ciszę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PortowySzczur: dzięki bardzo, jest tego tyle, że głowa boli. Próbuję dostosować środowisko do swoich potrzeb ale wiele tego nie ma w standardzie. Wiele rzeczy jest inplus ale też do wielu muszę się przyzwyczaić i troche mi niektóre rzeczy przeszkadzają.


Musisz to potraktować jako granualny proces i powolutku sobie czytać dokumentację w swoim tempie aż zrozumiesz co się w twoim systemie dzieje i jak możesz to naprawić. Nie opanujesz wszystkiego w dzień