Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki małe #chwalesie po prawie 3 latach ciężkiej pracy na własnej dzialalnosci po raz pierwszy zamknąłem miesiąc (październik) z dochodem 10 000 netto, a konkretnie 10.200 zł 'do rączki' pomimo pandemii, a może dzięki niej () poprzednie miesiące 8000 - 9000 ale mam nadzieje że będzie rosło

Piorę dywany/wykładziny, tapicerkę i a od czerwca czyszczę elewacje. 3 lata temu zaczynałem z karcherem do prania dywanów znalezionym na śmietniku przy korpo, który samodzielnie naprawiłem.

Kiedys myslalem że po studiach (human) będę do emerytury pracował w białym kołnierzyku klikając w komputer, a dzisiaj latam 7-9h dziennie w roboczym kombinezonie i czapeczce z logo, jeżdżąc 15-letnim Kangoo od zlecenia do zlecenia XD Ale za to zero stresu, słuchawki do uszu, muzyczka i wio, czasami popijam piwo jak pracuję na biurach, bo obecnie pustki :-D Jak mam ochotę to mam dzień wolny w tygodniu i nikt mi łaski nie robi, deadline też żadnych nie mam. Po nowym roku chcę zatrudnić kogoś do pomocy, chociaz nadal sie waham bo wiem, ze trudno będzie o kogoś kto sie bedzie przykładał, a u mnie 1/3 klientów jest z polecenia. Większość zleceń mam z FB (także od firm), OLX ma bardzo niski odzew o dziwo

Polecam każdemu kto nie jest zadowolony z obecnej pracy zmianę podejścia, bo na uslugi zawsze jest popyt i nie trzeba się kształcić latami ani mieć talentu. Gdyby to moje usilne dążenie do bycia 'wyższa klasą średnią' na prestiżowej posadce za biurkiem, to pewnie siedziałbym teraz dalej w Januszexie wciskając ludziom kredyty i ubezpieczenia za 3k na rękę z premiami, z obietnicami Janusza o zarobkach 8-10k 'niebawem' XD. No minus taki ze u mnie homeoffice nie ma, trudno poderwać jakąś kobietę w godzinach pracy i trzeba sobie pobrudzić czasami rączki, ale na szczęście mam w domu wodę xd

#biznes #dzialalnoscgospodarcza #praca #rozwojosobisty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fa96b1f0a95cb000a8f3f06
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 74
@AnonimoweMirkoWyznania: Gratulacje mirku!
Nie wiem czy to Ciebie kręci, ale pomyśl może także o sprzątaniu aut? Tzw detailing. Znam ziomka co za pranie auta odkrurzanie, bierze 600-900 PLN zależnie od marki auta. Ale robi to 3 dni i auto wręcz pachnie plastikiem jak w salonie:)
Nie wiem czy to Ciebie kręci, ale pomyśl może także o sprzątaniu aut? Tzw detailing. Znam ziomka co za pranie auta odkrurzanie, bierze 600-900 PLN zależnie od marki auta. Ale robi to 3 dni i auto wręcz pachnie plastikiem jak w salonie:)


@Kazadum: czyli ma pomyśleć o tym, żeby zarabiać mniej? XD
@AnonimoweMirkoWyznania:
- nie mów rodzinie ile zarabiasz, niech myślą że jesteś biedny. Inaczej ją stracisz jak odmówisz pożyczek czy włożenia kasy w ich genialne inwestycje.
- oszczędź tyle ile wydajesz na życie przez 6 miesięcy. Dzięki temu w razie wypadku spokojnie pożyjesz pół roku na tym samym poziomie (lub 2x tyle na ciut niższym).
- oszczędź jeszcze 20k extra. Da ci to poczucie bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.
Zwinie cię policja