Wpis z mikrobloga

KATASTROFA SMOLEŃSKA A IDIOTYZM DEMOKRACJI

Właściwie ta cała wielka kraksa w lesie jak i jeszcze większa tragedia jaka wydarzyła się po tym, kiedy pewni mali i plugawi ludzie postanowili politycznie jej użyć do wybicia się w sondażach i wzbudzenia współczucia dobrze obrazuje jak łatwo jest skądinąd w teorii (i w wyselekcjonowanych grupach ludzi mądrych i obeznanych) dobry system sprowadzić do rządów motłochu i nieudaczników kontemplujących resentymenty w oblężonej twierdzy.

Bo tak naprawdę ten cały pośpiech przy lądowaniu i olewanie standardów pracy pilota było podyktowane tym, aby jeden bliźniak ze świtą sobie zdążył na obchody Katynia. Fatygował się i sobie o tej rocznicy przypomniał tylko dlatego, że akurat zbliżały się wybory i chciał się przypodobać gawiedzi, zdobyć elektorat niczym typowy "bo co ludzie powiedzą" janusz (a jeszcze nie wiedział, że wystarczy rzucić darmową kasę i git).

Rozumiecie absurd sytuacji? Przed którym drżeli nawet wykształceni oficerowie lotnictwa, którzy pomimo braku obeznania w terenie, braku lotniska w bazie danych, kiepskiego wyposażenia do podejścia i fatalnych warunków pogodowych postanowili olać nawet ostrzeżenia wieży i jeszcze jej wciskać kit, że ogarną przyziemienie.

W merytokratycznym ustroju takie puste gesty i populistyczne pokazywanie się miałoby zdecydowanie mniejszą siłę oddziaływania wśród pozytywnie selekcjonowanych na podstawie zdanego testu z obiektywnej podręcznikowej wiedzy, średnio ogarniętych wyborców.

A w decydującej fazie lotu personel nie musiałby ulegać naciskom partyjnych kacyków i humorom vipów mając z tyłu głowy złamanie kariery w siłach powietrznych za niesubordynację. Bo to raczej intruzi w kabinie musieliby się martwić o to, że umyślnie nakłaniali pilotów do stworzenia zagrożenia i złamania sztuki. I to tacy ludzie najgłośniej gardłowaliby przeciwko egzaminom wyborczym wiedząc, że korytko za państwowe, czapkowanie kuluarowe i reprezentacyjne eldorado im się skończy.

Zajarzyło coś? To zapraszam na fb ruchu merytokracja ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

#wybory #polityka #demokracja #bekazpisu #przemyslenia #niepopularnaopinia #racjonalizm
#merytokracja #nepotyzm #spoleczenstwo #rozkminy #politologia #smolensk #katastrofalotnicza #postkomunistycznepanstwomafijne
Pobierz wygolony_libek-97 - KATASTROFA SMOLEŃSKA A IDIOTYZM DEMOKRACJI

Właściwie ta cała w...
źródło: comment_16051014191wfs8NQnB67vTyLAzmszzY.jpg
  • 7
@wygolony_libek-97: i teraz powiedz mi, tyle ludzi, wykształconych... I taka akcja odwalona. Ja wiem, że loty tego typu mają inne prawa w przestrzeni powietrznej i inny margines bezpieczeństwa. Natomiast w zasadzie już przed samym startem należało powiedzieć - #!$%@? się, nie lecimy. Oczywiście nie mam tu na myśli tej "elity" która #!$%@? po pokładzie goniła uzurpując sobie bycie dowódcą statku powietrznego... Wiem, że by mieli problemy ale jako "wykształceni" i mający
Dziwne to przy tym wszystkim co musi kumać i ogarniać już ktoś kto chce turystycznie pilotować jednosilnikowce kilkutonowe już o takich "rolls-royce'ach" nie wspominając, ale może jednak czepialstwo i służbowa betonoza we wojsku oraz legendy i podania o niej z czegoś się wzìęły podobnie jak opinie tych co swoje odsłużyli
bo fakt, że w serialu nat geo opartym na faktach to przy 2x mniejszym składzie i +1 silniku więcej załoga była w stanie radzić sobie w nawet mniej oczywistych sytuacjach a tutaj w sumie pośpiech aby pokazać się przed ruszeniem ludu na wybory i presja aby to osiągnąć, która zaszła za daleko była praprzyczyną tego co zaszło
@wygolony_libek-97 @defoxe w związku z wpisem warto przypomnieć historię pilota, który odmówił prezydentowi Kaczyńskiemu lądowania w Tibilisi w 2008. Postawił się wszystkim, którzy mu wydawali wtedy rozkazy i postąpił zgodnie z doświadczeniem. Potem chcieli go za to zniszczyć, złożyli doniesienie do prokuratury i publicznie oczernili. On zrobił wszystko żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich na podkładzie.