Wpis z mikrobloga

@quwer:
Świadczenie usług o charakterze niematerialnym - wyłącznie: doradczych, księgowych, prawnych, zarządczych, szkoleniowych, marketingowych, firm centralnych (head offices), reklamowych, badania rynku i opinii publicznej, w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych.

w zakresie badań naukowych i prac rozwojowych.

To ma IP BOX do GTU
@TatoAktywny: @Dominias : PKD jest tutaj ważne, łatwiej jest wklepac GTU 12 i miec spokoj (bo majac PKD na doradztwo, wystawiajac FV na Usługi IT - ciezko bedzie udowadniac ze sie klepie tylko kod).
Chyba ze rozliczasz sie dokladnie z linii kodu, masz to dokladnie ewidencjonowane i wystawiasz FV w zaleznosci od linijek kodu - wtedy GTU niepotrzebny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TatoAktywny: @ashantiel: a co ma PKD do faktury? Jak mam działalność 6201Z, do tego doradztwo i do tego np. wynajem nieruchomości to oznaczam GTU zgodnie z tym za co wystawiam fakturę. To, że w PKD jest doradztwo nie implikuje GTU 12 na FV.
@westsajd: Oczywiście. Masz rację.
Ale o ile przy najmie jest to proste, o tyle przy usługach z zakresu IT... Już trochę mniej.

Wyobraź sobie następującą sytuację.
Przychodzi kontrola i zaczyna zadawać pytania (a wierz mi, że w wielu przypadkach te pytania służą tylko i wyłącznie temu, aby Cię złapać).
- Więc klepie Pan kod?
- Klepię.
- Czy ma Pan wpływ na używane technologie czy rozwiązania?
- No mam.
- Czy
@westsajd: a to ma, co opisal @TatoAktywny
Jak lubisz się bawić w kontrole i udowadnianie swojego, to proszę bardzo.
Ja tam wolę dmuchać na zimne, bo mimo świetnego kontaktu ze swoim US, wolę im nie zostawiać pola do manewru i intepretacji. Jeśli mam doradztwo w IT, do tego klepię kod, a klientom wystawiam FV z pozycjami takimi jak Usługi IT (czyli nie wpisuję dokladnego przelicznika, nigdzie tego nie loguję, a na
@ashantiel czemu ludzie tak bronią się przed wpisywaniem GTU?
Ja czasmi doradzam oprócz klepania więc dla świętego spokoju wpisałem 12. Przecież to jest tylko statystyka, nic dla działalności się nie zmienia.
@TatoAktywny: @ashantiel: Po pierwsze, jeżeli nie macie zwrotów VAT ani nie jedziecie na stracie to nikt do Was na kontrolę nie przyjdzie.
Po drugie, kody GTU powstały po to, żeby je było ładnie widać w raportach z JPKów także wybierając jakiekolwiek GTU jesteście niejako "na cenzurowanym". @Crazy_summer
Po trzecie, moim zdaniem źle interpretujecie "doradztwo". Doradztwo to nie jest rozmowa jaką bibliotekę wybrać czy jakiego silnika bazy danych użyć. To jest