Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ja pierdziele! Dostalem niedawno awans na team leadera, niby sie ciesze bo zamiast jak obecnie 7500 brutto (5300 na reke) bede mial 11k brutto czyli na reke uwage 7800!

Niby dobra kasa, ale...wpadne w drugi prog podatkowy! I przez prawie pol roku nie bedzie to 7800 PLN tylko 6800 a potem 6400 PLN!!!! PRAWIE POLOWA WYPLATY, DRUGA POLOWA IDZIE W VAT W PODATKACH.

Ten kraj jest chory, naprawde! Ja pierdziele. Drugi prog podatkowy nie zmienil sie wlasciwie od 10 lat. 10 lat temu 11 brutto to byla kwota ktora zarabiales i byles bogolem, W 2010 zreszta bylo 1300 minimalnej a teraz jest 2200. A drugi prog w miejscu!

Jezu jak mnie kukle swedza. Jeszcze jak widze ze ten kraj jest takim syfem ze ludzie umieraja bo tlenu nie ma. Te wszystkie podatki ida na dofinansowania braci p*erdolec, albo na oplate pensji karaknow w panstwowych spolkach. Dlaczego ludzie nie pogonia tych ludzi z widlami? Czemu tylko strajk kobiet spowodowal jakies ruchy w tym kraju?! Czemu tematy spoleczne dopiero powoduja ze ludzie wychodza na ulice: ACTA, Strajk Kobiet, a tak naprawde to co sie dzieje na co dzien - nie? CO TYDZIEN AFERA ZA AFERA I DUPA.

Chyba naprawde pociagne pol roku na team leaderze a potem wyjade bo w Polsce mnie nic nie trzyma poza szalona ambicja piecia sie w szczeblach mojej kariery, mam obecnie 29 lat i chcialem do 35 roku zostac menadzerem. Menadzer u mnie w firmie zarabia okolo 16000 brutto, nawet nie chce sprawdzac ile to jest na reke po drugim progu podatkowym... SKANDAL

#podatki #zalesie #korposwiat #mamdosc #gorzkiezale #wpolscejakwlesie #chlewobsranygownem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fb1254c661964000abb29f7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ja pierdziele! Dostalem niedawno aw...

źródło: comment_1605457782enYy8evpS6aujlGIhnvjTm.jpg

Pobierz
  • 109
@AnonimoweMirkoWyznania: na uop ratuje Cie tylko maksymalny emerytalny ZUS - 30 krotność średniej pensji w obszarze średnich i dużych przedsiębiorstw, który niestety rośnie z roku na rok, teraz jest to 156k rocznie -> 13k brutto miesięcznie. Ponad tą kwotę przestajesz odkładać na swoja emeryturę = dostajesz więcej do kieszeni. Jak masz możliwość przechodź na B2B.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale kto ma "coś zrobić"? Ci na których #!$%@? i płacisz te podatki? Ludzie żyjący w 100% z socjalu? Tłuściochy w sutannach którzy ciągną miliardy od państwa i są nietykalni? Górnicy? Mierne ale wierne tłuki które dostały posady w spółkach skarbu państwa? Tacy jak Ty są żałosną mniejszością, najlepsze co możesz zrobić to wyj*bać dzidę za granicę i przestać płacić daninę na tę całą elitę narodu. I nie uważam że
@AnonimoweMirkoWyznania: też kiedyś uważałem, że podatki w Polsce są wysokie... a później przeprowadziłem się do IE i płacę 49% dochodowego od premii, zawsze! Z normalnym dochodowym jestem na poziomie 40%, także tego... jest jeszcze dużo miejsca w PL na przykręcanie śruby xD A tak poważnie to kwota wolna od podatku jak i progi podatkowe w PL to dramat. Co najważniejsze- wpływy z PIT są marginalne dla budżetu bolzgi, a podatek ten