Wpis z mikrobloga

Mirki z #budownictwo #architektura #deweloperka

Niebawem odbieramy mieszkanie od dewelopera, jednak miejsce wpięcia okapu jest jednym słowem wujowe.
Czy mógłby ktoś rzucić okiem na plan i zdjęcie czy tak ma być? Czy gdzieś jest błąd?

Chodzi o to, że nad płytą będzie okap, i okap ma być wpięty do komina. Natomiast ten zrobili tak jakby po złej stronie, bo zamiast wpiąć do z lewej to trzeba objechać komin 2x 90stopni.

Dodatkowo na planie jest oznaczenie literka K, a tego nie ma w rzeczywistości.

Zdjęcie stanu faktycznego w komentarzu poniżej.

Dzięki za pomoc!
flito - Mirki z #budownictwo #architektura #deweloperka

Niebawem odbieramy mieszka...

źródło: comment_1605525569ACZ7MZ2cW9MTkKwy2z55mp.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@flito: jak jest z miejscem w środku w praktyce wie już tylko GW ( projekt projektem, ale pion z wentylacją ma swoją średnicę + ocieplenie rury+ mocowania, które odsuwają pion od ściany, a odejście z pionu wentylacyjnego jest po osi przewodu, jeśli wyceniają to na 200 zł to bym brał, parę groszy a w razie późniejszych problemów z działaniem wentylacji nikt się na Ciebie nie wypnie, że sam coś pozmieniałeś )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@flito: jak jest opcja za te 246 PLN to ja bym przeniósł - weźmiesz ekipę, coś zrobią źle, albo niedokładnie (wiem że to jest ultra prosta sprawa) i będziesz się później męczył z zapachami od sąsiadów, albo słabo działającym wyciągiem itp. Na same kolanka, przewody wentylacyjne taśmy itp żeby zrobić zakręt i wyprowadzić w stronę okapu wydasz 100 PLN, a tak będziesz miał ładnie zrobione
  • Odpowiedz
@flito: Tak jak ktoś pisał. 200 zł za coś takiego to dobra cena. Miałem podobną sytuację u siebie i poprowadziliśmy rurę prostokątną w grubości obudowy szachtu. Później to było zapiankowane i zaszpachlowane tak, że nic nie widać. To takie rozwiązanie awaryjne jakby w środku szachtu nie było miejsca.
  • Odpowiedz