Wpis z mikrobloga

Heya,

Dzieciakowi (lat 4), na początek przygody z lego lepiej kupić jakiś zestaw z serii Classic (taki np 1500 el) czy coś tematycznego? Do tej pory to głównie miał jakieś duplo czy podróbki lego a widać ze lubi budować domki. Mogę wydać do 300 zeta.
#lego
  • 13
@lucasy: 4 letnie dziecko nie ogarnie takich małych elementów, choćbyś siedział nad nim i mu pomagał - zresztą same klocki mają podane kategorie od ilu lat można się nimi bawić. Przechodziłem przez to sam, napalałem się na klocki lego i kupowałem synowi, bo myślałem, że to ogarnie. Dopiero jako 6 latek zaczął sobie coś tam budować, ale wcześniej to musiałem mu pomagać, bo się irytował jak coś nie chciało wejść.
U
@Waderra: Domki lubi budować jak z minecrafta. Lubi też dinozaury ale to pewnie mu przejdzie więc chciałem coś uniwersalnego i myślałem o Classic bo sam takie mam resztki w domu i to jest fajne bo budujemy to co chcemy.
@Kryspin013: tylko classici to różne klocki i różne kolory, nie wiem jak prezentuje się największy zestaw, ale te mniejsze to takie wszystko i nic. Powiem ci co widzę w domu u dzieciaków 3 i 4 lata, wolą inne zestawy, a jak już budują to rozwalają je i tworzą pojazdy i domki, z samych classiców to nie wiedzą co tworzyć.
@lucasy: u mnie teraz lv5 i lv3... classic najlepsze, mamy dużo tematycznych, ale one onieśmielają, ponieważ wytwory chłopaków oczywiscie odbiegają znacząco od efektu tematycznego. To bywało dla nich frustrujące, teraz już lepiej, ale wymagało to pracy. Classic masz pełną swobodę, wszystko jest na tyle siermiężne na ile powinno : ) no i faktycznie uniwersalność.