Wpis z mikrobloga

Hej temat taki. Mam wesele w przyszłym roku i zamiast fotobudki chcielibyśmy zebrać zdjęcia wszystkich gości by zrobili je sobie sami i wkleili do księgi gości za pomocą jakiegoś polaroida / instaxa. Aparaty nie są drogie bo instax mini 9 ostatnio był dostępny za 200 zł, ale boli cena wkładów. Czy może ma ktoś jakieś doświadczenie z takim aparatem samo wywołującym z tanimi wkładami? Bo widziałem jest ich na rynku sporo.
#fotografia #wesele #grafika
  • 13
@NightWing: jest ich parę na rynku, ale filozofia producentów jest taka, że aparat tani, odbitki w ciul drogie

są jakieś "oryginalne" papiery na aliexpress, ale pies wie co to warte

jak kupisz do instaxa hurtem powiedzmy 5x20 to wyjdzie nieco taniej, ale też bez szału... ot po prostu droga zabawka w eksploatacji
@NightWing: jako fotograf - nie znalazłem do tej pory wkładów taniej niż 50 zł/20 sztuk. Jeśli będziesz miał około 100-150 gości, to kupujesz 8 takich paczek. Razem z aparatem wyjdzie ~600-700 zł. To i tak taniej niż fotobudka, a zostaje Ci potem Instax do zabawy w domu. :) Na weselach coraz częściej spotykam to rozwiązanie i sam je doradzam swoim parom.
@Szumo: Albo też istnieje opcja, że przyjdzie jakiś wujek z ciocią i przy okazji pstrykną 15 fotek podłogi zanim ogarną do czego to służy. Albo po prostu nawet młodzi zrobią 8 zdjęć jak aparatem, bo przecież trzeba wybrać najkorzystniejsze zdjęcie. Albo też zamiast wkleić go do księgi to sobie je wezmą :D
@NightWing: Czemu nie chcesz znaleźć fotografa który Ci coś takiego cyknie? Możesz zrobić jakiś nie wiem.. baner? okienko? żeby każde zdjęcie miało ten sam styl. Potem obróbka jakaś minimalna tego i drukujesz sobie do albumu.
Imho wyjdzie lepiej, bezpieczniej i wiesz, że będzie to zrobione dobrze.
@NightWing: To możesz zebrać podpisy na jakichś karteczkach czy coś, nie wiem. Tak proponuję tylko. Ale pomysł z Instaxem bardzo ciekawy. Jak kogoś wyznaczysz kto się tym zajmie to myślę, że też fajnie wyjdzie.
Pytanie ile masz gości na weselu :d
@NightWing: Cała Polska. :) Zazwyczaj na weselu wygląda to tak. Jest ogłoszenie, że jest aparat i księga gości (młodzi często dorzucają garść gadżetów jak w normalnych fotobudkach - to kosztuje grosze na Allegro). Do tego sa ozdobne taśmy i naklejki, żeby przykleić zdjęcie w książce. Młodzież bardzo szybko ogarnia temat i pomaga starszym. Starsi najczęściej sami proszą kogoś z młodzieży o zrobienie zdjęcia. Świadkowie mniej więcej monitorują temat kiedy potrzeba zmienić
@NightWing: Hej, robie po weselach i wiem jak to zazwyczaj wygląda. W skrócie na dzień dobry jedno dziecko, moze dwojka zmarnuje polowe paczek klisz, część osob naświetli je bo będzie chciało zobaczyć jak to wygląda w środku, a reszta sobie cyknie fote i zabierze dla siebie :). Finalnie juz taniej wyjdzie Ci ta fotobudka, i będzie faktycznie widoczny efekt. Albo po prostu odpuścić ten temat i zostawić samą księgę gości. Niestety
@NightWing: Miałem instaxa na swoim weselu i zrobił furorę, goście byli mile zaskoczeni. Początkowo chcieliśmy zostawić go w jednym miejscu, przy księdze gości, ale z racji panującej pandemii zdecydowaliśmy się wyznaczyć osobę do jego obsługi i nie zostawiać go samopas. Moja siostra chodziła z nami między stołami i robiła zdjęcia każdej parze wraz z młodymi i od razu wręczaliśmy je gościom w prezencie. Razem z nami chodził też fotograf i robił