Wpis z mikrobloga

#logistyka #zebra #firma #biznes

Mireczku potrzebuje stworzyć etykietę logistyczna na dostawy dla pewnej firmy, jednak potrzebuje info od strony praktycznej.

Na etykiecie ma sie znajdować kod SSCC. Mniej więcej wiem jak jest on zbudowany pytanie tylko jak wyglada jego numeracja i jak to wogole rozwiązać. Powiedzmy ze cyfry odpowiedzialne za numer startują od 000001. Z tego co zrozumiałem na każdej palecie ma być kolejny kod. Czyli wysyłam 5 palet. Za kilka dni wysyłam kolejne palety czy musza one być numerowane od 6 czy mogę znowu od 1?
Gdzie ogólnie można znaleźć jakaś dobra wiedzę na temat stosowanych etykiet w przedsiębiorstwach, kodów, logistyki itp?
  • 5
Za kilka dni wysyłam kolejne palety czy musza one być numerowane od 6 czy mogę znowu od 1


@MercedesBenizPolska:
Masz robić tak, żeby każdy SSCC był globalnie unikalny.
Czyli żeby przypadkiem nie nastąpiła sytuacja, gdy istnieją 2 jednostki (palety, paczki, kontenery...) o takim samym numerze.

Jak to zrobisz, to już generalnie twoja broszka.

W odstępach kilku dni może się okazać, że poprzednia przesyłka nawet jeszcze nie dotarła do miejsca przeznaczenia i
@RandomowyMirek: Dzięki bardzo za info, pomysł z ta data świetny. Raczej nie bedzie więcej niż 1 transport dziennie także moze to rozwiązuje problem. Ogólnie nie ma opcji żeby te palety jakos długo leżały bo to towar który ma kilka dni przydatności.

Właśnie chciałem zrobić zwyczajnie kolejne numery ale nie wiem jak to ugryźć w zebra designerze. Jakiś globalny licznik który bedzie leciał przez cały czas?
Właśnie chciałem zrobić zwyczajnie kolejne numery ale nie wiem jak to ugryźć w zebra designerze. Jakiś globalny licznik który bedzie leciał przez cały czas?


@MercedesBenizPolska:
Nie mam pojęcia.
Tam właśnie te numery były nadawane "z palca" i pomysł z datą był receptą na odwieczne pytanie "na jakim to numerze skończyliśmy wczoraj".