Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, taka sytuacja.
Czy zasiłek dla bezrobotnych mi się należy, jeśli w lipcu sam wypowiedziałem umowę o pracę, po to aby przejść na własną działalność gospodarczą? Niestety nie wstrzeliłem się w zbyt dobry okres czasu, dlatego też 3 miesiące później musiałem ją zawiesić. Od października jestem zarejestrowany w urzędzie pracy, ale z tego co pamiętam przy wypowiedzeniu umowy ze własnej strony trzeba poczekać 6 miesięcy, tak?
A jak to wygląda jeśli w międzyczasie otworzyłem tą działalność, ale w konsekwencji musiałem ją zawiesić?
Uprzedzając pytania, do urzędu nie mogę się dodzwonić, a fizycznie nie przyjmuje petentów.
#pracbaza #urzadpracy #prawopracy #pytanie #pytaniedoeksperta #przemyslenia #takczynie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fb644534861cf000ba642fa
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Według mnie się nie należy, bo jest chyba okres do miesiąca żeby się zgłosić do pup, jak się nie ma pracy, żeby dostać zasiłek no i to pracodawca musiałby Cię zwolnić albo umowy Ci nie przedłużyć i trzeba też tam ileś przed pracować żeby dostać (chyba 12 miesięcy ciągiem)
@AnonimoweMirkoWyznania: @Zevis: /

Do miesiąca czasu trzeba zgłosić. Wtedy są dwie opcje:
- jeśli pracodawca zwolnił Cię/nie przedłużył umowy - to od razu dostajesz bezrobotne.
- jeśli sam sie zwolniłeś, to jest jakiś durny okres 3 miesięcy karencji, po którym dostaniesz bezrobotne czyli 3 miesiące zdychaj bez kasy xd albo rób na czarno. (to autentyk, kumpel opowiadał i pokazywał mi papiery bo nie chciało mi sie wierzyc w ten debilizm).
OP: @Zevis
Nie zależy mi specjalnie na tej formie pomocy, pytam czysto hipotetycznie gdyby sytuacja ze znalezieniem nowej pracy się przedłużała.
Wiem również, że jest coś takiego jak dodatek aktywizacyjny, w momencie gdy sami znajdziemy nową pracę.
Nie wiem do końca jak to jest z tym zasiłkiem, w momencie gdy dodatkowo rozpocznie się działalność.
Na umowę o pracę pracowałem ponad 2 lata, więc tutaj problemu nie ma.

Ten komentarz został dodany
OP: @MWittmann: > Do miesiąca czasu trzeba zgłosić. Wtedy są dwie opcje:
- jeśli pracodawca zwolnił Cię/nie przedłużył umowy - to od razu dostajesz bezrobotne.
- jeśli sam sie zwolniłeś, to jest jakiś durny okres 3 miesięcy karencji, po którym dostaniesz bezrobotne czyli 3 miesiące zdychaj bez kasy xd albo rób na czarno. (to autentyk, kumpel opowiadał i pokazywał mi papiery bo nie chciało mi sie wierzyc w ten debilizm)