Wpis z mikrobloga

Oglądałem dzisiaj w Wawie jednego Fiata Bravo i spotkałem się z dziwną sytuacją. Samochód z zewnątrz jest w bardzo dobrym stanie, nie widac zadnych zarysowań, wgnieceń. W środku wszystko perfekcyjnie, piękne wnętrze. Przy odpalaniu kręcił troszkę dłużej niż powinien, być może za mały akumulator. Po przejechaniu wrażenia jak najbardziej pozytywne, przyśpieszenie ze względu na 150KM wciska w fotel, wszystko chodzi tak jak powinno, klima i inne rzeczy w środku sprawne, systemy typu City czy ASR też sprawne. Jedyny problem jaki się pojawia to wygląd samochodu pod maską. Rdzę widać dosłownie na każdym metalowym elemencie, wszystkie śruby, metalowe przewody, komora silnika itp. Nie ma żadnych osłon na silniku, akumulatorze ani żadnym innym elemencie. Pracownik komisu rdzę wyjaśnia tym, ze samochód już długo stoi bo nie udało im się go sprzedać, ze względu że po sprowadzeniu duzo czasu zajela im naprawa katalizatora a pozniej juz brakowało chetnych. Dlatego też proponuje obniżoną cenę, czyli 10tys. zł z możliwością negocjacji. Zastanawiam się, co może być przyczyną takiego stanu zewnętrznego silnika i otoczenia. Obawiam się że może być popowodziowy, lecz nie wiem czy wtedy nie byłoby widać więcej konsekwencji. Silnik jest suchy,nie ma wycieków oleju ani nie widać żadnego dymu z silnika. Elektryka też nic nie odwala i wszystko w środku działa ani nie świecą żadne kontrolki. Ostatnią dziwną rzeczą był odłączony przewód od plynu chlodniczego zatkany zaślepką.
CO o tym sądzicie?
[link do ogloszenia](https://www.otomoto.pl/oferta/fiat-bravo-1-9-jtd-16v-150-km-gotowy-do-rej-klimatronic-warszawa-ID6z9DOf.html?)
#kupnosamochodu #samochody #motoryzacja #fiat #uzywane
  • 20
@ristorante: również niechętnie do tego podchodzę ale irytują mnie też już właściciele gdy np. oglądam samochód z 2007r, z klekotem 8V pod maska i ponad 200tys. przebiegu gdzie z silnika olej chlapie mi na twarz albo silnikiem benzynowym, który chodzi głośniej niz diesel. A cena za nie to 17-18tys bez negocjacji bo samochody są podobno idealne. A tutaj jakoś nie potrafię sobie odpuścić bo wrażenie z jazdy były świetne i chyba
@danielbr3: Najlepiej zobacz sobie jakiś 2 model jeżdżący i porównaj stan komory silnika. Auto jeżdżone odparuje z komory silnika wilgoć i koroduje mniej, jak stało gdzieś z boku, w cieniu/trawie to mogło korodować szybciej, poza tym mogło być podtopione
skoro mu sie nie chce sprzedac od ponad roku to nie dziwne ze obniza cene xd
A to ze sie nie sprzedaja to prawdopodobnie wynika wlasnie z tego co i mnie w tym martwi
Poczekam jeszcze trochę i porozglądam się za czymś innym, tamten skoro już tyle stoi to raczej nie ucieknie a może znajdę coś lepszego. Ale w razie czego możecie mi spróbować oszacować czy da się zabezpieczyć takie elementu przy
@danielbr3 jak faktycznie Komora jest pognita to #!$%@? robota bo wszelkie przyłącza otwory wejścia dojścia do ogarnięcia czyli pruć wszystko. Prawda jest taka że miliony aut stoją pod chmura i jakoś nie są całe zgniłe pod maska i gówno zmienia czy stoją w trawie czy na asfalcie. Jak jest tak źle jak mówisz to obejrz sobie pare filmików z odpalania porzuconych aut po latach i zobacz czy wyglądają tak źle i rdzawo
Może w takim razie doradzicie mi jakiego szukac malego samochodu (hatchback, coupe) z w miare dynamicznym silnikiem (od 110KM) do 15tys. Moze pod jakims wzgledem sie myle albo wyciagnalem zbyt pochopne wnioski lub za bardzo kieruje sie stereotypami. Moze tez potwierdzacie ze ktorys z nich faktycznie bylby dobrym wyborem

Do tej pory szukam:
-fiatow bravo - (ktore sa moim faworytem), silnik 1.9 150KM lub 1.6 120KM
-astra gtc - (drugie miejsce) -
@danielbr3 jak idzie o ufo to w tej kasie bym odpuścił bo raczej nie kupisz nic fajnego, to samo alfa mito. Civic 7 gen się ceni bo jest podobno zajebisty w porównaniu np do ufo w wersji type r. Szybki, super się jeździ ale nie wygląda tak ładnie jak ufo. Astra H GTc jeździłem z 1.6 pod maska, dawało radę fajnie latało tylko w środku trochę brzydka. No ale w 2 litrach
@danielbr3 mógł być zalany lub po powodzi, to też mogło tłumaczyć problem z katalizatorem.
Poza tym pod maską są podłużnice, jeżeli one są zgnite to szkoda ryzykować życia. Nawe gdyby ci mieli dorzucić 10k do tego samochodu
@victor89: to prawda, na podluznicy tez bylo troche rdzy, dziwne tylko ze zawieszenie dobrze wygladalo i doslownie wszystko inne. Czyzby ktos byl tak glupi zeby odnowic caly samochod poza elementami pod maską?