Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 31
677 454 + 18 = 677 472

Miała być radość z #newbikeday, a po 18km wracałem do domu autem z rozwalonym przednim kołem. Kołem, które dzień wcześniej odebrałem z serwisu - przeplatałem szprychy, żeby nie mieć właśnie takich historii. Nie to, że miałem dzwona - po prostu koło się zósemkowało na polnej drodze, ktoś chyba dał ciała przy zaplocie. No cóż... Koło wraca do naprawy. Z polowania na kwadraty nici, wpadł tylko jeden.

Total explorer tiles 1281 (+1)
Max cluster size 202 (+2)
Max square size 10 x 10 (-)

#rowerowyrownik #kwadraty

Wpis dodany za pomocą tego skryptu
marafc - 677 454 + 18 = 677 472

Miała być radość z #newbikeday, a po 18km wracałem...
  • 13
  • Odpowiedz
@marafc Jezu jaka fuszera... A wystarczy znać kilka podstawowych zasad centrowania zaplatania, które są w każdej książce... Ile kosztował przeplot?
  • Odpowiedz
@george_prosto_z_drzewa: @MOSKITek: no mi też się zdarzyło pierwszy raz. Wjechałem w dziurę, ale to była zwykła dziura w polnej drodze, jakich tysiące już zaliczyłem i nigdy nic takiego się nie działo...
Co ciekawe koła wysyłałem do innego miasta, do serwisu który miał dobre opinie. Zobaczymy jaki będzie finał historii.
@okim: Świeżo dołączyłem ;)
  • Odpowiedz
@zalogowany_jako ja zjadłem zęby na kołach za grube tysiące, pracowałem w serwisie. Generalnie przy zaplatania kół po za tym że muszą być równo naciągnięte trzeba pamiętać o rzeczach, które często się pomija a które są kluczowe. Naciąg szprych powinien wynosić 125-135kg. Tolerancja 5%. Mocne koło to sztywne koło. Po drugie szprychy zaplecione ale jeszcze luźne po zewnętrznej stronie piasty należy przydusić do niej zwiększając zgięcie na jej końcu. Dzięki temu szprycha nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MOSKITek: no to tak na 75% tego co napisałeś, robiłem. Zakładam ze przeciągnąłem naciąg. Jednak robiłem to na oko. Czysta amatorka bo koło 200 kosztowało takie najtańsze więc szukałem oszczędności
  • Odpowiedz