Wpis z mikrobloga

przepotężna interakcja z widzem część 2 (cz.1 here) XD

Uwaga, to FEJK, ale guru budownictwa nie raczył odpowiedzieć na najb. lajkowany komentarz-pytanie, więc dodaję najb. prawdopodobną . Tak jak pisaliśmy wcześniej - kanał Szadowbańca jest tylko i wyłącznie do nabijania wyświetleń i generowania z tego kasy, cała społeczność może się walić i tylko przeszkadza, bo trzeba moderować :-P

#lukaszbudowlaniec #domza150tysiecy #budowadomu
Pobierz
źródło: comment_1606209853h62VBpOVbFkMEbB7HmOGpM.jpg
  • 18
@Scottie-33: Proponuję również odpowiedź "Cacuszko!" ;)

Żarty żartami, ale brak odpowiedzi na tego posta przypomina mi akcję pod pierwszym odcinkiem "ABC Budowlanki", gdy widzowie zasypali mitomana dziesiątkami pytań. I teraz uwaga: inni widzowie odpowiadali pytającym na te pytania, ale te ich odpowiedzi potem jakby poznikały. Czyli: "Na na kanale mitomana odpowiada tylko mitoman albo Zed" - że tak strawestuję słynną scenę z "Pulp Fiction" ;)
@bgsCh3gJQD: No w sumie też prawda :)
Teraz wiem, że Mitoman nie udzieli odpowiedzi na to pytanie, bo sam robi membrane. A jak wiadomo deskowanie jest o wiele lepszym rozwiązaniem, bardziej trwałym i zapewniającym sztywność konstrukcji. Tyle że droższym oraz bardziej czasochłonnym..
@astri: Fajny tekst, ale nie spodoba się producentom membran. Gdybym budował dom dla siebie, wybrałbym właśnie deskowanie. I więźbę tradycyjną, dodam :)
@Scottie-33:ja tu nie jestem od oświecania. Liczyłem po cichu na jakąś kolejną innowacyjną teorię.

@astri: ciekawym ile z tego artykułu zrozumiał człowiek który nie ogarnia czym jest przenikalność cieplna i jak skonstruować przegrodę o odpowiednim współczynniku.
@chris_mack: ty, znawco wszystkiego, wytłumacz mi, energetykowi z wykształcenia, czym jest przenikalność cieplna - bo słyszałem o przewodzeniu ciepła, współczynniku przenikania ciepła i wielu innych pojęciach ale o tym co mówisz jakoś nie.

Sam kurła się wymądrzasz gdzie się da a o ciepłe wiesz tyle co w Muratorze przeczytałeś XD
@kowal02: Przenikalność cieplna przegród takich, jak ściany i dachy jest najważniejszym parametrem wpływającym na termoizolacyjność budynku. Jest ona określana przez współczynnik przenikania ciepła, oznaczany symbolem U i podawany w jednostkach W/(m2K). Określa ile ciepła (W) przepływa przez jednostkową powierzchnię danej przegrody budowlanej (1 metr kwadratowy), jeśli po dwóch jej stronach panuje różnica temperatury 1 Kelwin.

PS. Muratora nie czytam bo to sponsorowane bzdety.
@kowal02: wybacz ale nie mam pod ręką żadnej literatury a to że ty o czymś nie słyszałeś nie znaczy jeszcze że to nie istnieje panie energetyku z wykształcenia.
Znalezienie tego, skopiowanie i wklejenia zajęło mi ok pół minuty. Następnym razem sprawdź zanim znowu się zbłaźnisz.
@chris_mack: Szukaj wiedzy w literaturze a nie w internecie. Nie ma takiego pojęcia jak przenikalność cieplna. A twoja wiedza, jak właśnie udowodniłeś, opiera się tylko na Google i artykułach z błędami. Miłego wieczoru ( ͡° ͜ʖ ͡°)