Wpis z mikrobloga

Gdy rozpoczynałem akcje #zbieramnatesle, wyznaczyłem sobie cel uzbierania 270 000 PLN na zakup Tesli. Szczerze mówiąc, myślałem, że zajmie to jakieś minimum 3-4 lata. Tymczasem ta kwota uzbierała się w 551 dni, z "małą" pomocą Elona i jego pracowników.

na ten moment mój google docs mówi mi, że bieżąca wartość moich akcji to:

270,097.93 PLN ( ͡ ͜ʖ ͡)

tak jak jednak pisałem ostatnio...

TO NIE KONIEC TEJ AKCJI

bowiem, w między czasie zaktualizowałem target z 270k PLN na 330k PLN. Wcześniejszy niższy target bazował na cenie amerykańskiej, bez polskiego podatku VAT. Obecny też nie jest dokładny, bo Modelu Y nadal do polski nie da się zamówić i bazuje na cenie Modelu 3, oraz różnicy pomiędzy tymi różnicami na innych rynkach. Cel 330k też nie jest ostateczny... bowiem jeszcze w sumie będę musiał uwzględnić podatek belki... którego na ten moment musiałbym zapłacić: 197,24 Bombelków (1 bombelek = 500zł). W następnych wpisach cel będzie zawierał też już wyliczenia na podatek :)

Do tego wpisu nie wołam ludzi, bowiem nie dokupiłem w między czasie żadnych akcji. Generalnie pomyślałem, że kilka osób może zainteresować, że "teoretycznie" kwota została już uzbierana ;)

Liczba osób obserwująca tag #zbieramnatesle: 2005 (+43)
Liczba osób, które chcą być wołane do kolejnych wpisów z update'ami: 559 (+364)


#tesla #samochody #elonmusk #modely #gielda #januszemotoryzacji #januszeinwestowania
anonimowy_programista - Gdy rozpoczynałem akcje #zbieramnatesle, wyznaczyłem sobie ce...

źródło: comment_1606328382na6KaqFHSDLR6LccH1P2br.jpg

Pobierz
  • 158
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Twój pomysł jest super, podziwiam. Tylko dopóki tego nie sprzedaż to są papierowe zyski. Osiągnąłeś cel to powinieneś go zrealizować. Oczywiście to Twoja decyzja. Zazdroszczę i pozdrawiam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Belzebub: około 60 tysięcy, 551 dni temu
@aphroman0: na początku miały być 2 akcje miesięcznie ale od wyskoczenia ceny zszedł do około 2000 zł
@Strus: bo revolut pozwala kupić cześć akcji a mbank jest dla niego pewniejszy także jak mu zostanie kasa z jednej akcji w mBanku to kupi jeszcze 0,4 akcji na revolucie
  • Odpowiedz
dwa mieszkania i zyc spokojnie do konca zycia? Ja mam 4 i jakos nadal nie czuje, zebym byl chocby w polowie drogi do normalnych zarobkow.


@miki4ever: @richr: Ja mam 10 i to jest całkiem stresująca robota na cały etat żeby to obsłużyć, a nie spokój do końca życia xD. Wynajem nieruchomości to absolutnie nie jest żaden dochód pasywny.
  • Odpowiedz
@miki4ever: 4 mieszkania czyli wartosc 1,2-1,5 miliona, mowisz ze w polowie zarobkow nie jestes wobec tego co chcialbys.... ale spokojne zycie mozesz wiesc.. ja mam 0 mieszkan a jedno mam w kredycie - 640k takze no zazdro
  • Odpowiedz
  • 0
@JuhNya żeby akcje spadły o 90% to ten jeden news musiał by brzmieć "Elon fałszuje raporty, produkt nie istnieje, żadne z zamówionych autbiorę trafiają do klientów". Zdajesz sobie sprawę że on właśnie wbił na pozycję drugiego najbogatszego człowieka na świecie? A Tesla to tylko jedna z jego firm?
  • Odpowiedz
@eMDeeM: Powiedz mi, bo nie rozumiem w tym modelu jednej rzeczy - dlaczego dobrze kręcąca się firma bierze pożyczkę na %% wyższy niż (zakładam) zaproponowałby bank? O co się tutaj rozchodzi? Pytam bo (xD) sam mam parę złotych ulokowanych w ten sposób ale dalej tego nie kumam:D
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Pytanko, czy ja dobrze rozumiem, że włożyłeś 65k, masz 270k i musisz zapłacić podatek prawie 100k? Cyli de facto jesteś do przodu „tylko” 105k? Da się jakoś pominąć ten podatek xD?
  • Odpowiedz