Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka :P
Cześć!
Słuchajcie - taka sprawa. Po 100 latach, kupiłem sobie coś takiego w xkomie na dobrej okazji (3500zł): https://www.x-kom.pl/p/593519-notebook-laptop-16-hp-pavilion-gaming-i5-16gb-512-win10x-gtx1650ti-144hz.html
Oczywiście noc nieprzespana na konfiguracji i instalowaniu sterowników, a potem "testowaniu". Wszystko chodzi spoko, fajnie, ale jednak nie do końca. O co chodzi?
Że przy grach wiatraki będą głośno chodzić - tego się spodziewałem, ale że laptop będzie grzał się przy przeglądaniu onetu no to już mniej. Jest zauważalnie ciepły z prawej strony i - sedno całej sprawy - średnio co dwie minuty uruchamia na minutę wiatrak, ale nie w jakimś niskim trybie tylko dość głośno, co zwłaszcza w nocy podczas pracy bywa uciążliwe.
Czekałem z zakupem któregoś z lapków z serii HP Gaming Pavilion do Black Fridaya, bo miały opinie dobrze ogarniętych pod kątem chłodzenia i cichych bez obciążenia. Kombinowałem ze sterownikami, aktualizacjami i biosem, mam podkładkę chłodzącą, ale nie zauważyłem różnicy.
Dacie radę pomóc? ;) Zostało ich sprzedanych w sobotę 150, więc liczę, że to faktycznie problem, a nie moje widzimisię to wyjdzie w praniu, ale może to ja o czymś nie wiem ;)
  • 7